Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak i gdzie kupić oryginalne używane części do samochodu? Podpowiadamy!

Dodano: 27.12.2021 | 11:56

Na zdjęciu: Fachowiec doradzi, jaka dokładnie część będzie pasować do naszego pojazdu.

Fot. unsplash.com

Większość z nas przynajmniej raz w życiu poszukiwało części zamiennej do swojego samochodu. W wielu przypadkach konieczne było zdobycie oryginalnej części, ale cena nowej sztuki okazywała się zaporowa. Na szczęście, obecnie dość szybko i w łatwy sposób można zaopatrzyć się w części używane i to bez wychodzenia z domu! O czym dokładnie mowa?

Wypadek, nagła usterka lub po prostu wieloletnia eksploatacja – nigdy nie możemy być pewni tego, kiedy konieczna okaże się wymiana auto części. Szczególnie jeśli dany samochód służy nam już od wielu lat i chcielibyśmy korzystać z niego jak najdłużej. Z pomocą przychodzi wówczas platforma autoparts24.pl, czyli największy w Europie rynek używanych części samochodowych, gdzie dostępnych jest kilka milionów części zamiennych.

Części zamienne do samochodu – nowe czy używane?

Nowe kontra używane części samochodowe – wielu właścicieli pojazdów stanęło przed tym dylematem i tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co wybrać. Z całą pewnością jednak używane auto części są atrakcyjnym cenowo i często najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o kilkuletnie pojazdy. W takich okolicznościach warto jednak postawić na oryginalne części, a nie zamienniki, dzięki czemu ma się pewność co do tego, że będą one pasować do konkretnego modelu oraz nie będzie problemu z ich montażem.

Gdzie kupić używane części do samochodu?

Autoparts24.pl pozwala na zakup sprawdzonych części do większości samochodowych marek, co skutkuje tym, że jest to jeden z największych dostawców w Europie. Oferowane auto części są oryginalne, a więc spełniają najwyższe standardy jeśli chodzi zarówno o bezpieczeństwo, jak i funkcjonalność. Zamówienie każdej z nich sprowadza się do wykonania zaledwie kilku kroków. Cały proces zakupowy odbywa się online, a wszelkie formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. Każdy klient ma ponadto prawo do zwrotu części lub wzniesienia reklamacji we właściwym terminie. Celem jest tutaj bowiem to, aby zadowolone z transakcji były obie strony.

Jak szukać części zamiennych?

Przede wszystkim warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją, a w razie wątpliwości można zasięgnąć porady u lokalnego mechanika samochodowego. Fachowiec doradzi, jaka dokładnie część będzie pasować do naszego pojazdu. Dzięki inteligentnej wyszukiwarce na autoparts24.pl można znaleźć odpowiednią część po wybraniu marki samochodu i określeniu między innymi oryginalnego numeru części zamiennej. Wybór auto części jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego każdy powinien znaleźć produkt, którego poszukuje. Za części można zapłacić kartą kredytową lub za pośrednictwem systemy PayPal, a wysyłka i dostawa na terytorium Polski jest darmowa! W razie pytań lub wątpliwości można skontaktować się z biurem obsługi klienta, gdzie uzyska się dodatkowe informacje.