[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Jak ma wyglądać rozbudowa stadionu Polonii? O planach opowiedzą Kanclerz i Sztybel

Dodano: 08.04.2021 | 10:06

Na zdjęciu: W ostatnich miesiącach przebudowano wschodnią trybunę stadionu Polonii. Od liczby głosów w trwających konsultacjach zależy, czy ratusz w najbliższych latach rozpocznie modernizację kolejnych sektorów obiektu przy ulicy Sportowej.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz to jedno z zadań, które znalazło się w ankiecie konsultacyjnej dotyczącej kolejności miejskich inwestycji. Do 21 maja bydgoszczanie mają dokonać wyboru i wskazać zadania, które miasto powinno zrealizować jako pierwsze. Plany dotyczące obiektu na Sportowej będą tematem dzisiejszego (8 kwietnia) spotkania online, w którym udział weźmie prezes Polonii Jerzy Kanclerz i zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Konsultacje w sprawie kolejności najważniejszych inwestycji trwają od 22 marca do 21 maja. Jak uzasadniały władze miasta, ich ogłoszenie to efekt ograniczenia środków dla samorządów przez niekorzystne zmiany w prawie krajowym oraz przez wydatki związane z sytuacją epidemiczną. Plebiscyt inwestycyjny ma wyłonić zadania, które w pierwszej kolejności będą realizowane przez ratusz. Swoją opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie bydgoszcz.pl/wybieramy. Każdy bydgoszczanin może oddać trzy głosy.

Wśród 15 zadań, które znalazły się w ankiecie jest rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz. Obiekt przy ulicy Sportowej w ostatnich miesiącach zyskał nową trybunę (Sektor B), a obecnie trwają prace nad projektem modernizacji pierwszego łuku stadionu. –  Ma on pomieścić 4,5 tysiąca kibiców. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec roku. Tak samo jak w przypadku pierwszego etapu przebudowy stadionu, czyli sektora B, nowo zaprojektowane trybuny będą przybliżone do toru – wskazuje ratusz. Pod trybuną ma zostać ulokowane także Muzeum Polonii z kolekcją pamiątek klubowych. – Pod południową trybuną, zgodnie z założeniami, zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna. Przebudowa pozwoli także na ulokowanie punktów gastronomicznych od zewnętrznej strony trybuny – dodają urzędnicy.

Jeżeli przebudowa zyskałaby uznanie mieszkańców i zdobyła sporo głosów w konsultacjach, prezydent Rafał Bruski podejmie działania w celu sfinansowania zadania i przystąpienia do prac budowlanych, a także kontynuacji przebudowy trybun i dostosowania całego obiektu do najnowszych standardów.

By przybliżyć mieszkańcom plany dotyczące rozbudowy domu bydgoskich żużlowców, w czwartek, 8 kwietnia godz. 16:30 na facebooku Bydgoszcz.pl odbędzie się spotkanie online poświęcone stadionowi. Weźmie w nim udział prezes Polonii Jerzy Kanclerz i zastępca prezydenta Michał Sztybel. Spotkanie początkowo było planowane na 30 marca, lecz z uwagi na zmianę terminu Kryterium Asów zostało ono przesunięte.

Jak ma wyglądać rozbudowa stadionu Polonii? O planach opowiedzą Kanclerz i Sztybel
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Przebudowa tego stadionu to priorytet. Nie tylko zuzlowcy z niego korzystają ale także piłkarze. Jeżeli myślimy na poważnie o ekstralidze w 2023r i powrocie Grand Prix, to nie ma ma innej drogi.

Sebastian
Sebastian
1 rok temu

Kolejne klamstwa….ta nowa pseudotrybuna oddala się od toru na swoich końcach ponieważ projektanci nie mający pojęcia o zuzlu zaprojektowali ja za dluga….( zreszta ekstraliga wyłapała duzo rozwiązań niezgodnych z przepisami i na szczęście sama zgłosiła te poprawki- gdyby nie to to miasto wybudowaloby trybune nie nadająca się nawet na mecze ekstraligi…). Efekt tego błędu jest taki ze ta kolejna planowana na łuku musi być oddalona od tej na prostej aby być blisko bandy…..zatem bedziemy mieli potworka -kazda trybuna inna i zaprojektowana przez inne biura architektoniczne….ewenement w Polsce…..

Zenek
Zenek
1 rok temu

Domena Bruskiego u schyłku siedzenia na stołku w ratuszu to budować buble po kilka razy zamiast raz a dobrze.

Jacek
Jacek
1 rok temu

Trybuna na pierwszym łuku powinna mieć koniecznie loże, aby klub mógł mieć dodatkowe wpływy od sponsorów. Tak jak w Gorzowie. Trzeba myśleć o przyszłości. Jeżeli klub będzie miał dodatkowe możliwości zarabiania, to będzie mógł kontraktować lepszych żużlowców.

Max
Max
1 rok temu

Byle nie ta kanciata z trzech części co była kiedyś na wizualizacji bo to będzie koszmarnie wyglądać. A żeby były takie trybuny na łukach jak w Gorzowie czy Toruńiu.

Przemek
Przemek
1 rok temu

Niestety w obecnej sytuacji miasta trybuna to nie jest priorytet.

Byd_man
Byd_man
1 rok temu

Sprawa priorytetowa?? Czy odbyły się jakieś zawody które wypełniły obecną super trybunę choćby w 50%?? Wydaje mi się, ze zarówno projektant oraz inwestor zapomnieli, że stadiony aktualnie wyglądają inaczej niż na początku XX wieku. Stadion bez zadaszenia to tylko w Bydgoszczy się buduje. No ale jak zadaszyć stadion zaprojektowany w wyniku czterech różnych prac dyplomowych:) Każda od innego ojca:). Grunt, ze pewnie już ktoś czeka na przetarg aby wydoić kaskę za budowę. Finalnie okaże się tak przydatna jak aktualnie trasa uniwersytecka…nawet jako kładka piesza nie funkcjonuje…