Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jakub Witucki ma nowy klub. Zagra w B klasie

Dodano: 06.01.2022 | 13:01

Na zdjęciu: Jakub Witucki został piłkarzem Tarpana Mrocza.

Fot. mat. Tarpana Mrocza

Jakub Witucki znalazł nowy klub po rozstaniu z Zawiszą Bydgoszcz. Niespełna 30-letni piłkarz będzie grał w Tarpanie Mrocza.

Witucki był piłkarzem Zawiszy przez trzy i pół roku. Pełnił nawet funkcję kapitana niebiesko-czarnych, a jesienią zagrał w trzynastu meczach III ligi. W grudniu klub z ul. Gdańskiej poinformował, że umowa piłkarza wygasa z końcem roku i nie zostanie przedłużona.

Szybko pojawiły się informacje, że Witucki zasili Tarpana Mrocza. W środę, 5 stycznia, klub potwierdził te pogłoski. Witucki związał się z B-klasową drużyną 2,5-letnią umową. – Wierzymy że, swoją grą i doświadczeniem pomożesz nam zrealizować zamierzone cele – zakomunikował Tarpan.

W pierwszej chwili przejście z III ligi do B klasy może wydawać się niecodziennym ruchem, ale wystarczy spojrzeć na kadrę Tarpana. W Mroczy grają już także inni byli zawodnicy Zawiszy: Paweł Kanik, Bartosz Stoppel czy Krystian Born i Jan Martin. Po rundzie jesiennej Tarpan zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z ośmioma zwycięstwami w dziewięciu meczach.

Oprócz Wituckiego z Zawiszą pożegnali się też Tomasz Prejs i Adrian Brzeziński.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
John
2 lat temu

Wiadomo , gdzie kasa tam zawodnicy z wyższych lig…..przykład wielu drużyn w regionie pokazuje ze zespoły budowane w oparciu o pieniądze i armię zaciężną tak szybko jak powstawały tak szybko upadały. Za chwilę miejscowy nikt nie będzie grał i zaczną się lamenty. A wiadomo Panowie „piłkarze- złotówkarze” za frytki z Bydgoszczy nie będą jeździć…Z III ligi do serii B – to się nazywa awans sportowy:)))

Olek
Olek
2 lat temu

Informacja dnia w 360- tysięcznym mieście. Transferowa bomba! Z wrażenia nie będę mógł spać.