[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jarosław Kaczyński przyjedzie do Bydgoszczy. Na konwencję regionalną PiS

Dodano: 08.05.2019 | 14:26
Jarosław Kaczyński

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński po raz kolejny pojawi się w Bydgoszczy bezpośrednio przed wyborami. Podobnie było przed wyborami do parlamentu w 2015 roku czy przed wyborami samorządowymi jesienią 2018 roku.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje cykl konwencji regionalnych przed maratonem wyborczym, który rozpocznie się już za nieco ponad dwa tygodnie wyborami do Parlamentu Europejskiego. W najbliższą sobotę do Bydgoszczy przyjadą z tej okazji prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Bydgoszcz jest kolejnym przystankiem na trasie obu polityków, która zapoczątkowana została jeszcze w marcu. Do tej pory podobne konwencje odbyły się już w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Białymstoku, Poznaniu oraz Lublinie. Mają one związek nie tylko ze zbliżającymi się eurowyborami, ale także ogłoszoną jeszcze zimą tzw. Piątką PiS, czyli pięcioma założeniami programowymi partii – objęciem programem 500+ wszystkich dzieci, ustanowionym przez rząd jednorazowym dodatkiem dla emerytów, brakiem podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia, podwyższonymi kosztami uzyskania przychodu oraz projektem przywracania lokalnych i regionalnych połączeń autobusowych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Sobotnia konwencja tym razem odbędzie się w kinoteatrze Adria przy ulicy Toruńskiej. Rozpocznie się o godzinie 10:00, a głównym punktem programu są oczywiście wystąpienia Kaczyńskiego i Morawieckiego. Podobnie jak w przypadku konwencji w innych miastach, także i w mieście nad Brdą mają być promowani kandydaci PiS we wspomnianych wyborach do europarlamentu.

Od przynajmniej kilku dni zresztą zarówno lider listy PiS w regionie i obecny europoseł Kosma Złotowski, jak również wyborcza „dwójka”, czyli Tomasz Latos (obecnie poseł i kandydat w jesiennych wyborach na prezydenta miasta) pojawiają się na niezliczonej liczbie konferencji prasowej. W ich trakcie prezentowane są zasługi rządu i regionalnych polityków. Tak było chociażby na pokazowej wtorkowej konferencji w urzędzie wojewódzkim, w trakcie której podpisano akt notarialny potwierdzający przekazanie budynku przy ul. Mickiewicza 15 na rzecz Regionalnego Zarządu Dróg Wodnych (wcześniej budynek ten zajmował NFZ, obecnie jego siedziba mieści się przy ul. Łomżyńskiej). Warto jednak dodać, że funkcjonujący od stycznia ubiegłego roku RZGW zajmował budynek w Śródmieściu już od dłuższego czasu.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano na niedzielę, 26 maja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments