Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJechali pod prąd ulicą Wyszyńskiego. Miał być mandat, a grozi im więzienie
zatrzymanie_gdynia_policja_KWP
29.10.2017 | 10:28

Jechali pod prąd ulicą Wyszyńskiego. Miał być mandat, a grozi im więzienie

Nietypowe sceny rozegrały się na pograniczu osiedla Leśnego oraz Bartodziejów.

Na zdjęciu: Za próbę wręczenia łapówki dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Dwaj obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu po tym, jak próbowali wręczyć łapówkę funkcjonariuszom, którzy zatrzymali ich podczas nieprawidłowego poruszania się ulicą Wyszyńskiego.

W minioną środę krótko po godzinie 1:30 patrol jadący ulicą Modrzewiową zauważył dwie ciężarówki jadące pod prąd. – Policjanci natychmiast pojechali ich zatrzymać. Doszło do tego na wysokości wiaduktu kolejowego – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Mundurowi kazali obu kierowcom zjechać na właściwy pas ruchu, po czym postanowili ich sprawdzić.

Efektem kontroli były mandaty w wysokości 300 złotych. Wówczas mężczyźni wyjęli po dwa banknoty 100-złotowe i zaproponowali je funkcjonariuszom w zamian za „załatwienie sprawy”. I załatwili sobie, tyle że pobyt w policyjnym areszcie. Tam usłyszeli zarzut wręczenia łapówki, za co grozi kara do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

51-latek oraz jego o jedenaście lat młodszy kolega przyznali się do zarzucanego im czynu. Za popełnione wcześniej wykroczenie i tak zostali ukarani mandatem. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.


Powiązane treści