Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoJednostka JFTC NATO wyróżniona podczas uroczystej sesji sejmiku województwa [ZDJĘCIA]
09.06.2023 | 07:52

Jednostka JFTC NATO wyróżniona podczas uroczystej sesji sejmiku województwa [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Zdziebło / tarantoga.pl / dla Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego / materiały prasowe

Podczas uroczystej sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, która odbyła się we Włocławku, statuetką Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae wyróżniono Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) NATO w Bydgoszczy.

Decyzję o wyróżnieniu jednostki, radni wojewódzcy podjęli już podczas sesji, która odbyła się pod koniec lutego. – Szczególnie w sytuacji, kiedy odczuwamy zagrożenie ze strony Rosji, kiedy jeszcze dobitniej odczuwamy znaczenie naszego uczestnictwa w NATO, wysyłamy czytelny sygnał o poparciu społecznym dla tej instytucji – tłumaczył wówczas tę decyzję marszałek województwa Piotr Całbecki, który był inicjatorem tego, aby wyróżnić jednostkę JFTC.

W imieniu JFTC NATO, statuetkę podczas uroczystej sesji z okazji święta województwa odebrał gen. Petr Svoboda. Marszałek w swoim wystąpieniu dziękował za dotychczasowe działania jednostki na rzecz województwa. – Działania JFTC na rzecz bezpieczeństwa naszego województwa, a także aktywność całego sojuszu, w ramach którego funkcjonuje centrum, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z destabilizacją i konfliktem wywołanym przez Rosję w Ukrainie, mają ogromne znaczenie dla wsparcia obronności kraju oraz zapewnienia warunków, w których mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą czuć się bezpiecznie – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Gen. Petr Svoboda przyznał, że to ogromny zaszczyt, aby odebrać statuetkę. – W ciągu dziewiętnastu lat istnienia, JFTC wrosło już w krajobraz Bydgoszczy i regionu, wspieramy różne inicjatywy – podkreślił gen. Svoboda, którego pełną wypowiedź publikujemy w poniższym wideo.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments