Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 15
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJest reakcja ZDMiKP na obostrzenia. Wzmocniono kursowanie dwóch linii
19.10.2020 | 09:22

Jest reakcja ZDMiKP na obostrzenia. Wzmocniono kursowanie dwóch linii

Na zdjęciu: W poniedziałek, 19 października ZDMiKP wzmocnił poranne kursy linii 77.

Fot. Szymon Fiałkowski

Z uwagi na wprowadzenie obostrzeń w komunikacji miejskiej, ZDMiKP wzmocnił kursowanie autobusów na dwóch liniach.

W związku z wprowadzeniem w Bydgoszczy czerwonej strefy, od soboty, 17 października ponownie zostają wprowadzone limity pasażerów w transporcie publicznym na terenie miasta. Maksymalna liczba pasażerów w pojazdach komunikacji zbiorowej może wynosić tylko połowę miejsc siedzących lub 30% całej pojemności pojazdu. W piątek, 16 października drogowcy poinformowali, że z uwagi na obostrzenia może dojść do sytuacji, że wielu pasażerów będzie miało utrudniony dostęp do środków komunikacji miejskiej.

Zobacz również:

Czerwona strefa uderza w bydgoską komunikację

Drogowcy zapowiadali, że będą prowadzić obserwacje napełnienia taboru. – Działanie to będzie realizowane w oparciu o monitoring wizyjny w pojazdach, obserwacje własne oraz sygnały od pasażerów – podkreślał rzecznik drogowców Tomasz Okoński. I dodał, że w uzasadnionych przypadkach mogą zostać wprowadzone odpowiednie wzmocnienia danych kursów, polegające bądź na zadysponowaniu do ruchu taboru o większej pojemności lub dublowaniu kursów w zakresie posiadanej liczby pojazdów.

W poniedziałkowy poranek ZDMiKP poinformował o wzmocnieniu kursów na dwóch liniach autobusowych. – Dziś od samego rana wzmocniliśmy już autobusy linii 77 i 68. Na przystanki o wybranych godzinach porannych podjeżdżają już dwa autobusy zamiast jednego (tzw. dublowanie linii) – przekazał rzecznik ZDMiKP. W południe drogowcy podali, że od wtorku, 20 października wzmocnione zostaną kursy w godzinach szczytu na linii 76. – Dublowane kursy będą realizowane autobusami przegubowymi – podał rzecznik.

We współpracy z operatorami, nadal obserwujemy „napełnienie” poszczególnych kursów na liniach komunikacyjnych. Działanie to realizujemy w oparciu o monitoring wizyjny w pojazdach, obserwacje własne oraz sygnały od pasażerów – dodaje Okoński. ZDMiKP nie wyklucza, że w kolejnych dniach wprowadzi odpowiednie wzmocnienia kolejnych kursów, polegające bądź na zadysponowaniu do ruchu taboru o większej pojemności (dwa wagony lub autobusy przegubowe) lub dalszego dublowania kursów w zakresie posiadanej liczby pojazdów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pasażer
pasażer
11 miesięcy temu

Niestety polityka miasta od lat jest taka że w godzinach szczytu praktycznie wszystkie 30 linii autobusowe są przeładowane w godzinach szczytu także życie sobie przepisy sobie. Może by ktoś z ZDMiKP przyjechał na największe pętle autobusowo-tramwajowe i zobaczył co tam się dzieje.

Darek
Darek
11 miesięcy temu

Fajnie że, autobusy linii 77 się dublują, ale pierwszy który z przystanku morska o 4.35 wogóle nie jedzie…Faktycznie, dobry pomysł w ciul. Tym bardziej ze, oba są zapełnione po brzegi.

Marian
Marian
11 miesięcy temu

Nikt tego nie przestrzega – nikt tego nie pilnuje, a codziennie dojeżdżam do pracy autobusem – liniami 64, 89, 69…

Powiązane treści