Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaJest szansa dla natowskiej szkoły. Wiceminister Kownacki zapowiedział pomoc
Bartosz Kownacki, Imisława Górska
17.02.2016 | 23:05

Jest szansa dla natowskiej szkoły. Wiceminister Kownacki zapowiedział pomoc

Decyzja w sprawie wsparcia finansowego International School of Bydgoszcz ma zostać podjęta najpóźniej za dwa miesiące.

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki i Imisława Górska przedstawili sytuację International School of Bydgoszcz.

Fot. Leszek Grabowski

International School of Bydgoszcz może liczyć, że już wkrótce rozpoczną się procedury związane z przeprowadzką do nowego obiektu. Wsparcie dla placówki przeznaczonej m.in. dla dzieci oficerów NATO obiecał wiceminister Bartosz Kownacki.

Cztery lata temu miasto przekazało International School of Bydgoszcz budynek dawnego internatu ZS Budowlanych. Od tego czasu nie udało się doprowadzić do przeprowadzki, a placówka przeznaczona m.in. dla dzieci oficerów NATO zmaga się z wieloma problemami. – Brakuje nam sal, auli, pokoju nauczycielskiego i zaplecza sportowego. Dzieci są dwa razy dziennie dowożone na obiekty UKW przy ul. Sportowej, a lekcje czasami kończą się nawet o 18 – tłumaczy dyrektor szkoły, Imisława Górska.

Sprawą zainteresował się wicemister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Podczas środowej wizyty w ISOB zapowiedział, że w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy można spodziewać się decyzji w sprawie wsparcia szkoły. – W ocenie nowego kierownictwa resortu kwestie związane z NATO są kluczowe, a brak dobrych warunków dla dzieci nie może być przeszkodą w przyjeździe do Polski. Nie mogę obiecać, że decyzja będzie taka czy inna, ale na pewno sprawa nie będzie ciągnęła się przez kolejne lata – mówił Kownacki.

Środki, których potrzebuje szkoła to 7,5 mln złotych. Taka kwota pozwoli zaadaptować i wyposażyć budynek przy ul. Pestalozziego. Dzięki temu placówka mogłaby podwoić liczbę przyjętych uczniów, która obecnie kształtuje się na poziomie 160. Uwzględniając procedury formalne, cała przeprowadzka miałaby potrwać dwa lata.


Powiązane treści