Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJest terminarz Energa Basket Ligi. „Asta” zacznie sezon od meczu z mistrzem
Chris Smith
28.07.2021 | 10:49

Jest terminarz Energa Basket Ligi. „Asta” zacznie sezon od meczu z mistrzem

Na zdjęciu: W inauguracyjnej kolejce sezonu 2021/2022, koszykarze Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz podejmą we własnej hali Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Polska Liga Koszykówki przedstawiła w środowy (28 lipca) poranek szczegółowy terminarz fazy zasadniczej sezonu 2021/2022 Energa Basket Ligi.

Nowy sezon ligowy rozpocznie się 1 września meczem o Superpuchar Polski między Enea Zastalem BC Zielona Góra i Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski, a już dzień później inauguracja fazy zasadniczej Energa Basket Ligi.

Sezon zainauguruje 2.09. starcie HydroTruck Radom – Czarni Słupsk. Od pojedynku we własnej hali, ligę rozpocznie Enea/Abramczyk Astoria Bydgoszcz. „Asta” na inaugurację podejmie 6.09. w „Arenie” mistrza kraju, Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Podczas tego spotkania oficjalnie nastąpi także podziękowanie za grę Dorianowi Szyttenholmowi, który po 17 latach gry w bydgoskim zespole ogłosił zakończenie sportowej kariery.

25 września „Asta” zagra w hali Mistrzów z Anwilem Włocławek (4 kolejka), a starcie z Twardymi Piernikami Toruń zaplanowano na 6 listopada (10 kolejka).

Bydgoski zespół do sezonu przystąpi pod nazwą Enea/Abramczyk. W poniedziałek ogłoszono, że drugim sponsorem tytularnym będzie właśnie firma Abramczyk, a także przedstawiono plan sparingów, które praktycznie w całości będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami (wyjątkiem będzie turniej Abramczyk Cup). Od 2 sierpnia ruszy z kolei sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon ligowy.

ENERGA BASKET LIGA – TERMINARZ FAZY ZASADNICZEJ – SEZON 2021/2022
1 kolejka – 2-6 września 2021 r.
HydroTruck Radom – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
PGE Spójnia Stargard – King Szczecin
Legia Warszawa – Asseco Arka Gdynia
GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza
Polski Cukier Pszczółka AZS UMCS Lublin – Anwil Włocławek
Trefl Sopot – Twarde Pierniki Toruń
Enea Zastal BC Zielona Góra – Śląsk Wrocław
Enea/Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski (6 września)

2 kolejka – 9-12.09.
Czarni – Start
Asseco Arka – Enea/Abramczyk Astoria (9.09)
Arged BMSlam Stal – Śląsk
Anwil – Enea Zastal BC
King – HydroTruck
PGE Spójnia – MKS
Trefl – GTK
Legia – Twarde Pierniki

3 kolejka – 16-19.09.
GTK – Legia
Enea Zastal BC – Czarni
Arged BMSlam Stal – Anwil
Twarde Pierniki – Asseco Arka
PGE Spójnia – Trefl
Śląsk – Enea/Abramczyk Astoria (20.09)
Start – King
HydroTruck – MKS

4 kolejka – 23-26.09.
Śląsk – Asseco Arka
Anwil – Enea/Abramczyk Astoria (25.09)
Czarni – Arged BMSlam Stal
King – Enea Zastal BC
MKS – Start
Trefl – HydroTruck
Legia – PGE Spójnia
Twarde Pierniki – GTK

5 kolejka – 30 września – 3 października
Arged BMSlam Stal – King
GTK – Asseco Arka
Twarde Pierniki – PGE Spójnia
HydroTruck – Legia
Start – Trefl
Enea Zastal BC – MKS
Arged BMSlam Stal – King
Enea/Abramczyk Astoria – Czarni (1.10)
Śląsk – Anwil

6 kolejka – 7-10.10.
Trefl – Enea Zastal BC
Asseco Arka – Anwil
Czarni – Śląsk
King – Enea/Abramczyk Astoria (10.10)
MKS – Arged BMSlam Stal
Legia – Start
Twarde Pierniki – HydroTruck
GTK – PGE Spójnia

7 kolejka – 14-17.10.
Anwil – Czarni
King – Śląsk
PGE Spójnia – Asseco Arka
HydroTruck – GTK
Start – Twarde Pierniki
Enea Zastal BC – Legia
Arged BMSlam Stal – Trefl
Enea/Abramczyk Astoria – MKS (16.10)

8 kolejka – 21-24.10.
Twarde Pierniki – Enea Zastal BC
Asseco Arka – Czarni
GTK – Start
PGE Spójnia – HydroTruck
Trefl – Enea/Abramczyk Astoria (22.10)
Arged BMSlam Stal – Legia
King – Anwil
Śląsk – MKS

9 kolejka – 28-31.10.
HydroTruck – Asseco Arka
Enea/Abramczyk Astoria – Legia (30.10)
Start – PGE Spójnia
Enea Zastal BC – GTK
Twarde Pierniki – Arged BMSlam Stal
Śląsk – Trefl
Anwil – MKS
Czarni – King

10 kolejka – 4-7 listopada
Legia – Śląsk
Asseco Arka – King
Twarde Pierniki – Enea/Abramczyk Astoria (6.11)
GTK – Arged BMSlam Stal
MKS – Czarni
Anwil – Trefl
HydroTruck – Start
Enea Zastal BC – PGE Spójnia

11 kolejka – 11-14.11.
Enea/Abramczyk Astoria – GTK (11.11)
Asseco Arka – Start
Enea Zastal BC – HydroTruck
Arged BMSlam Stal – PGE Spójnia
Śląsk – Twarde Pierniki
Legia – Anwil
King – MKS
Czarni – Trefl

12 kolejka – 18-21.11.
PGE Spójnia – Enea/Abramczyk Astoria (19.11)
Asseco Arka – MKS
Trefl – King
Czarni – Legia
Twarde Pierniki – Anwil
Śląsk – GTK
HydroTruck – Arged BMSlam Stal
Start – Enea Zastal BC

13 kolejka – 2-5 grudnia
Start – Arged BMSlam Stal
Asseco Arka – Enea Zastal BC
Enea/Abramczyk Astoria – HydroTruck (5.12)
Śląsk – PGE Spójnia
Anwil – GTK
Czarni – Twarde Pierniki
Trefl – MKS
King – Legia

14 kolejka – 9-12.12.
Arged BMSlam Stal – Enea Zastal BC
Start – Enea/Abramczyk Astoria (11.12)
Asseco Arka – Trefl
Legia – MKS
Twarde Pierniki – King
Czarni – GTK
PGE Spójnia – Anwil
HydroTruck – Śląsk

15 kolejka – 16-19.12.
MKS – Twarde Pierniki
Trefl – Legia
Enea/Abramczyk Astoria – Enea Zastal BC (16.12)
Arged BMSlam Stal – Asseco Arka
Śląsk – Start
Anwil – HydroTruck
Czarni – PGE Spójnia
King – GTK

16 kolejka – 26-29.12.
Arged BMSlam Stal – Enea/Abramczyk Astoria (26.12)
Asseco Arka – Legia
Twarde Pierniki – Trefl
MKS – GTK
King – PGE Spójnia
Czarni – HydroTruck
Anwil – Start
Śląsk – Enea Zastal BC

17 kolejka – 30 grudnia – 2 stycznia 2022 r.
Enea/Abramczyk Astoria – Asseco Arka (31.12)
Śląsk – Arged BMSlam Stal
Enea Zastal BC – Anwil
Start – Czarni
HydroTruck – King
MKS – PGE Spójnia
GTK – Trefl
Twarde Pierniki – Legia

18 kolejka – 6-9.01.2022 r.
MKS – HydroTruck
Asseco Arka – Twarde Pierniki
Legia – GTK
Enea/Abramczyk Astoria – Śląsk (7.01)
Anwil – Arged BMSlam Stal
Czarni – Enea Zastal BC
King – Start
Trefl – PGE Spójnia

19 kolejka – 13-16.01.2022 r.
Enea Zastal BC – King
Asseco Arka – Śląsk
Arged BMSlam Stal – Czarni
Enea/Abramczyk Astoria – Anwil (16.01)
Start – MKS
HydroTruck – Trefl
PGE Spójnia – Legia
GTK – Twarde Pierniki

20 kolejka – 20-23.01.2022 r.
Anwil – Śląsk
PGE Spójnia – Twarde Pierniki
Legia – HydroTruck
Asseco Arka – GTK
Czarni – Enea/Abramczyk Astoria (22.01)
King – Arged BMSlam Stal
MKS – Enea Zastal BC
Trefl – Start

21 kolejka – 27-30.01.2022 r.
Start – Legia
Anwil – Asseco Arka
Śląsk – Czarni
Enea/Abramczyk Astoria – King (30.01)
Arged BMSlam Stal – MKS
Enea Zastal BC – Trefl
PGE Spójnia – GTK
HydroTruck – Twarde Pierniki

22 kolejka – 3-6 lutego 2022 r.
Śląsk – King
Czarni – Anwil
MKS – Enea/Abramczyk Astoria (5.02)
Asseco Arka – PGE Spójnia
GTK – HydroTruck
Twarde Pierniki – Start
Legia – Enea Zastal BC
Trefl – Arged BMSlam Stal

23 kolejka – 9-13.02.2022 r.
Czarni – Asseco Arka
Enea/Abramczyk Astoria – Trefl (13.02)
Anwil – King
MKS – Śląsk
HydroTruck – PGE Spójnia
Start – GTK
Legia – Arged BMSlam Stal
Enea Zastal BC – Twarde Pierniki

24 kolejka – 3-6 marca 2022 r.
Legia – Enea/Abramczyk Astoria (4.03)
Asseco Arka – HydroTruck
PGE Spójnia – Start
GTK – Enea Zastal BC
Arged BMSlam Stal – Twarde Pierniki
Trefl – Śląsk
King – Czarni
MKS – Anwil

25 kolejka – 10-13.03.2022 r.
King – Asseco Arka
Śląsk – Legia
Arged BMSlam Stal – GTK
PGE Spójnia – Enea Zastal BC
Start – HydroTruck
Trefl – Anwil
Czarni – MKS
Enea/Abramczyk Astoria – Twarde Pierniki (13.03)

26 kolejka – 17-20.03.2022 r.
Trefl – Czarni
MKS – King
Anwil – Legia
Start – Asseco Arka
HydroTruck – Enea Zastal BC
GTK – Enea/Abramczyk Astoria (18.03)
Twarde Pierniki – Śląsk
PGE Spójnia – Arged BMSlam Stal

27 kolejka – 24-27.03.2022 r.
Enea Zastal BC – Start
Enea/Abramczyk Astoria – PGE Spójnia (26.03)
MKS – Asseco Arka
King – Trefl
Legia – Czarni
Anwil – Twarde Pierniki
GTK – Śląsk
Arged BMSlam Stal – HydroTruck

28 kolejka – 31 marca – 3 kwietnia 2022 r.
PGE Spójnia – Śląsk
Enea Zastal BC – Asseco Arka
Arged BMSlam Stal – Start
HydroTruck – Enea/Abramczyk Astoria (3.04)
GTK – Anwil
Twarde Pierniki – Czarni
Legia – King
MKS – Trefl

29 kolejka – 7-10.04.2022 r.
Enea/Abramczyk Astoria – Start (10.04)
Trefl – Asseco Arka
MKS – Legia
King – Twarde Pierniki
Enea Zastal BC – Arged BMSlam Stal
GTK – Czarni
Śląsk – HydroTruck
Anwil – PGE Spójnia

30 kolejka – 13.04.2022 r.
Asseco Arka – Arged BMSlam Stal
Start – Śląsk
Enea Zastal BC – Enea/Abramczyk Astoria (13.04)
HydroTruck – Anwil
PGE Spójnia – Czarni
GTK – King
Twarde Pierniki – MKS
Legia – Trefl

ĆWIERĆFINAŁY
Grają drużyny: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 po fazie zasadniczej (rywalizacja w parach do trzech zwycięstw)

Pary 1-8 i 4-5
Mecze 1 – 18.04 (poniedziałek)
Mecze 2 – 20.04 (środa)
Mecze 3 – 24.04 (niedziela)
Mecze 4 – 26.04 (wtorek)
Mecze 5 – 29.04 (piątek)

Pary 2-7 i 3-6
Mecze 1 – 19.04 (wtorek)
Mecze 2 – 21.04 (czwartek)
Mecze 3 – 25.04 (poniedziałek)
Mecze 4 – 27.04 (środa)
Mecze 5 – 30.04 (sobota)

PÓŁFINAŁY
Rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zwycięzców ćwierćfinałów, według schematu: 1-8/4-5, 2-7/3-6.

Para zwycięzcy 1-8 i 4-5
Mecz 1 – 03.05 (wtorek)
Mecz 2 – 05.05 (czwartek)
Mecz 3 – 08.05 (niedziela)
Mecz 4 – 10.05 (wtorek)
Mecz 5 – 13.05 (piątek)

Para zwycięzcy 2-7 i 3-6
Mecz 1 – 04.05 (środa)
Mecz 2 – 06.05 (piątek)
Mecz 3 – 09.05 (poniedziałek)
Mecz 4 – 11.05 (środa)
Mecz 5 – 14.05 (sobota)
Jeśli rywalizacja w ćwierćfinale play-off par 2-7 i 3-6 zakończy się wcześniej niż rywalizacja 1-8 i 4-5, terminy par
półfinałowych mogą ulec zamianie.

FINAŁ (do czterech zwycięstw)
Mecz 1 – 17.05 (wtorek)
Mecz 2 – 19.05 (czwartek)
Mecz 3 – 22.05 (niedziela)
Mecz 4 – 24.05 (wtorek)
Mecz 5 – 27.05 (piątek)
Mecz 6 – 29.05 (niedziela)
Mecz 7 – 31.05 (wtorek)

O TRZECIE MIEJSCE (do dwóch wygranych)
Mecz 1 – 18.05 (środa)
Mecz 2 – 21.05 (sobota)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści