Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJoanna Zaremba – Wanczura. Bydgoska fryzjerka z kolejnym wyróżnieniem [VIP TYGODNIA]
31.10.2021 | 19:35

Joanna Zaremba – Wanczura. Bydgoska fryzjerka z kolejnym wyróżnieniem [VIP TYGODNIA]

Na zdjęciu: Joanna Zaremba - Wanczura zdobyła kolejne wyróżnienie.

Fot. nadesłane

Na prestiżowych międzynarodowych mistrzostwach Hair and Beauty Congres Paestum 2021 Joanna Zaremba – Wanczura otrzymała nagrodę „Premio Speciale C.M.C.”. Jest to docenienie jej dotychczasowej pracy jako prezesa Stowarzyszenia C.M.C. Polska.

Świetnie spisali się także styliści trenowani przez Joannę, którzy następnego dnia zajęli czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach fryzjerskich. Dawid Koszyk był 1., Joanna Labun – Kuchar druga, a Małgorzata Żebrowska czwarta. – To ogromna satysfakcja i radość, kiedy widzi się swój team na podium. Tym większy, że kiedyś  byłam na ich miejscu jako zawodnik – mówi Joanna .

Joanna Zaremba – Wanczura to urodzona fryzjerka. Od najmłodszych lat obserwowała mamę Joannę Zarembę przy pracy i zawsze chciała zostać fryzjerem. Już jako nastolatka stała na  najwyższym podium mistrzostw Polski, a potem reprezentowała Polskę na mistrzostwach w wielu krajach, m.in. w Korei Południowej, Niemczech, USA, Włoszech, Austrii i Holandii.

Po uzyskaniu tytułu mistrza świata w 2004 roku (był to pierwszy złoty medal dla naszego kraju) została trenerem i sędzią międzynarodowym.  Do dziś Joanna wytrenowała i przygotowała do mistrzostw wielu fryzjerów. Większość z nich uzyskała tytuł mistrza Polski. Udało się jej też poprowadzić zawodnika do tytułu mistrza świata.

W 2010 roku otworzyła akademię fryzjerską Zaremba International Academy. Dziś to największa akademia w Polsce, w której rocznie szkoli się ok. 2000 fryzjerów z Polski i ze świata. W siedzibie akademii prowadzone są kursy dla początkujących, szkolenia dla fryzjerów oraz treningi dla zawodników chcących startować w konkursach fryzjerskich. Akademia jako placówka szkoleniowa współpracuje z akademiami z całego świata. – Gościliśmy już m.in. instruktorów z Vidal Sassoon, Patrica Camerona, Toni&Guy. Takie działania spowodowały, że Bydgoszcz jest silnym ośrodkiem fryzjerskim w Polsce – mówi Joanna.

Dwa lata temu Joanna Zaremba – Wanczura przeniosła salony fryzjerskie do nowej lokalizacji w centrum, a już w przyszłym miesiącu otwarty zostanie Barber Shop i będzie to nowe, klimatyczne miejsce na mapie naszego miasta.

Nie wszyscy wiedzą, że Joanna  jest również sprawnym biznesmenem. Jej rodzina zarządza kilkoma spółkami zajmującymi się między innymi: importem z Chin, Hiszpanii i Brazylii, dystrybucją kosmetyków fryzjerskich i kosmetycznych oraz narzędzi i akcesoriów fryzjerskich. Chociaż w rodzinie jest również spółka deweloperska i inne, to dla Joanny najważniejsze jest i zawsze będzie fryzjerstwo.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od roku magazyn jest częścią portalu MetropoliaBydgoska.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Seba
Seba
29 dni temu

mogła się chociaż uczesać na odebranie nagrody…

Powiązane treści