Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy wykonawcę koncepcji przebudowy ciągu wzdłuż Fordońskiej

Dodano: 02.04.2022 | 12:16

Na zdjęciu: W ostatnich miesiącach przebudowano kilka fragmentów ciągu wzdłuż ulicy Fordońskiej. Na kolejne inwestycje poczekamy co najmniej kilkanaście miesięcy.

Fot. BB

Warszawska spółka JPPC Polska wykona koncepcję przebudowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulic Fordońskiej, Ametystowej i Kasztelańskiej. Efekty jej prac poznamy za rok.

Budowa i przebudowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów wzdłuż ulicy Fordońskiej na odcinku od Inflanckiej do mostu Fordońskiego oraz w rejonie linii kolejowej nr 201 to kolejny etap modernizacji trasy przebiegającej wzdłuż jednej z najważniejszych bydgoskich ulic. W marcu zakończono przebudowę sześciu fragmentów ciągu pieszo-rowerowego przy drodze do Fordonu (m.in. w rejonie Siernieczka, cmentarza przy Wiślanej czy na odcinku Łowicka – Inflancka). Teraz ZDMiKP czeka na koncepcję, która będzie stanowiła podstawę do ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Fordońska ma być przyjazna rowerzystom. Szczegóły przebudowy ciągu pieszo-rowerowego

Warto dodać, że w ramach koncepcji powstanie również wizja przebudowy chodników wzdłuż ulic Ametystowej i Kasztelańskiej na ciąg pieszo-rowerowy. Ma ona łączyć się z infrastrukturą przy skrzyżowaniu Andersa-Kasztelańska i nowym ciągiem wzdłuż ulicy Andersa – przetarg na jego budowę został jednak unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny jedynej złożonej oferty. – Zadaniem projektanta jest również zaprojektowanie docelowej koncepcji poprowadzenia infrastruktury pieszo-rowerowej oraz przebudowy skrzyżowania ulicy Fordońskiej z Bydgoską, Ametystową oraz Flotylli Wiślanej – dodają drogowcy.

Do postępowania na przygotowanie koncepcji zgłosiło się sześć firm. Najtańszą ofertę złożyła warszawska spółka JPPC Polska – wynosi ona 291 tysięcy złotych. To jedyna propozycja, która mieści się w budżecie zarządu dróg na to zadanie, wynoszącym 317 tysięcy złotych. Pozostałe oferty wyceniono od 350 do nawet 700 tysięcy złotych. I to właśnie JPPC wykona ważną dokumentację – 31 marca ZDMiKP poinformował o wybraniu jej oferty. Koncepcja przebudowy ciągu wzdłuż Fordońskiej ma być gotowa za rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments