Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z budową trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Andersa? Jedyna chętna firma chce milion złotych więcej

Dodano: 05.03.2022 | 10:34

Na zdjęciu: Ciąg powstanie na odcinku od skrzyżowania z ulica Kasztelańską (na zdjęciu) do przystanku tramwajowego Bajka.

Fot. BB

Tylko jedna firma – Kompleks-Bud – zgłosiła się do przetargu na budowę odcinka ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Andersa w Fordonie. Jej oferta opiewa aż na 1,4 miliona złotych; dodajmy, że zarząd dróg planował wydać na to zadanie 440 tysięcy złotych.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ulicy Kasztelańskiej do przystanku tramwajowego Bajka została wybrana przez mieszkańców w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. 17 lutego drogowcy ogłosili przetarg na budowę 600-metrowej trasy. W ramach inwestycji zaprojektowano również ciąg pieszy prowadzący do marketu Carrefour (przy drodze dojazdowej na parking); wymieniona zostanie również nawierzchnia na ciągu pieszym przy skrzyżowaniu z Kasztelańską. Na przecięciach nowego CPR z dojazdem do Carrefoura i łącznikiem ulicy Golloba z Andersa powstaną przejścia dla pieszych z przejazdami dla rowerzystów.

W piątek, 4 marca mijał termin składania ofert w postępowaniu. Jak się okazało, zgłosiła się do niego tylko jedna firma – Kompleks-Bud z Koronowa – która zaproponowała bardzo wysoką cenę: 1,4 miliona złotych. ZDMiKP podkreślił, że na sfinansowanie zadania zamierzał przeznaczyć 437 tysięcy złotych. W najbliższych dniach dowiemy się, czy w budżecie miasta znajdą się dodatkowe środki na tę inwestycję, czy drogowcy będą próbowali ponownie szukać wykonawcy.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy Andersa ma być w przyszłości połączony ze zmodernizowaną infrastrukturą wzdłuż ulic Kasztelańskiej i Ametystowej oraz ciągiem wzdłuż Fordońskiej. Zarząd dróg szuka obecnie wykonawcy koncepcji modernizacji kolejnych odcinków ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Fordońskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kładka nad torami i dojazd aż do Mostu Fordońskiego. Szczegóły przyszłej trasy rowerowej wzdłuż Fordońskiej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gumiś
Gumiś
2 lat temu

A na jakiej zasadzie i za jakie pieniądze budowali CPR na nowej Andersa? Też był przetarg? Też potrzebny był projekt?

glomar
glomar
2 lat temu

A co z chodnikiem i ścieżką rowerową obiecaną przy Trasie Uniwersyteckiej, budowa wykonana jak gdzieś daleko poza terenem zabudowanym gdzie nikt nie mieszka, takie władze wybierają bydgoszczanie, mosty i wiadukty rozsypują się, nic się nie stało mieszkańcy.