Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaJuwenaliowy Wyścig Autostopowy
19.05.2016 | 13:29

Juwenaliowy Wyścig Autostopowy

W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele największych miast województwa kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: Uczestnicy wyścigu będą podróżować w parach.

Fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / wikipedia

Wyścig autostopowy to nowa propozycja osób tworzących tegoroczne juwenalia w Bydgoszczy. Biorące w nim udział osoby powalczą o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016 oraz nagrodę specjalną. 

Uczestnicy nie będą rywalizować z samymi bydgoszczanami. W konkursie udział biorą również mieszkańcy Włocławka i Torunia. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W każdym z trzech miast odbędzie się wyścig, którego trasa wyniesie ok. 100 km. Zwycięzcą zostanie para, które przemierzy określoną w regulaminie drogę najszybciej spośród wszystkich uczestników w 3 wyścigach. Nagroda będzie przyznana na oficjalnym podsumowaniu wydarzenia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyścig w Bydgoszczy odbędzie się 3 czerwca. Uczestnicy, bez względu na pogodę, pokonają trasę Bydgoszcz-Toruń-Włocławek-Bydgoszcz. Chętne osoby zgromadzą się o godz. 8:30 w biurze Samorządu Studenckiego UKW przy ul. Łużyckiej 21, a wystartują z niego o 9:00. To miejsce będzie również metą wyścigu. Pokonanie trasy będzie musiało odbyć się tylko i wyłącznie za pomocą autostopu. Ponadto w regulaminie konkursu pojawia się zapis informujący o tym, że zabronione jest korzystanie z pojazdów, których kierowcami lub pasażerami są osoby spokrewnione z zawodnikami.

W Juwenaliowym Wyścigu Autostopowym udział wziąć mogą jedynie pełnoletnie osoby, które na czas trwania wyścigu będą posiadać ubezpieczenie zakupione we własnym zakresie. W rywalizacji udział weźmie 10 dwuosobowych drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 30 maja włącznie. Swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: juwenaliowyautostop@gmail.com

Organizatorem wyścigu w Bydgoszczy jest Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich. Wydarzenie to jedna z atrakcji organizowanych w ramach tegorocznych juwenaliów.

Czytaj więcej o tegorocznych juwenaliach w Bydgoszczy [KLIK]


Powiązane treści