Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 2
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKabarety i teatr pod chmurką. Wakacje w Bydgoszczy upłyną pod znakiem kultury
09.05.2018 | 10:14

Kabarety i teatr pod chmurką. Wakacje w Bydgoszczy upłyną pod znakiem kultury

Na zdjęciu: Wydarzenia organizowane w amfiteatrze przy operze gromadzą tłumy bydgoszczan.

Fot. SG

Grażyna Szapołowska, Emilian Kamiński, a także Kabaret Młodych Panów i Ireneusz Krosny – to tylko niektóre gwiazdy „Małych form teatralnych” i „Wieczorów z kabaretem”, które w najbliższe wakacje bydgoszczanie będą mogli oglądać w amfiteatrze przy operze.

W wakacyjne czwartki odbywać się będą występy w ramach „Wieczoru z kabaretem”. Pierwszy zaplanowano na 5 lipca – wtedy bydgoszczanie będą mieli okazję zapoznać się ze skeczami Kabaretu Zachodniego. Z kolei 19 lipca wystąpi Ireneusz Krosny. Po raz pierwszy program komika składać się będzie z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz nowych scenek pantomimicznych, będzie można poznać tajniki pracy mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu albo dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma. Pierwszy sierpniowy czwartek to z kolei występ Kabaretu Młodych Panów, zaś 30 sierpnia na scenie nad Brdą pojawi się Kabaret Nowaki.

Czytaj także: Rzeka Muzyki 2018 w Bydgoszczy. Zobacz harmonogram

Miasto zaplanowało też coś dla fanów teatru. W lipcowe i sierpniowe poniedziałki przy Operze Nova będzie można zobaczyć najciekawsze monodramy i recitale polskich artystów. Jako pierwszy wystąpi Emilian Kamiński, który 8 lipca pokaże swój monodram pt. „W obronie jaskiniowca”. Kamiński wcielając się we współczesnego jaskiniowca demaskuje zawiłości relacji damsko-męskich i rozprawia się ze stereotypami. 23 lipca zaprezentuje się duet Krzysztofa Materny i Olgi Bołądź. To zabawny monolog satyryka, oparty na doświadczeniach pracy w telewizji i na scenie, który demaskuje prawa rządzące polskim show biznesem. Na pierwszy poniedziałek sierpnia zaplanowano występ recitalowy Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory z albumu „Kochaj mnie” – na płycie znalazło się 13 lirycznych piosenek do tekstów m. in. Jana Nowickiego, Bogdana Loebla, Katarzyny Jungowskiej, a także samej aktorki. Ostatnim wydarzeniem w ramach tegorocznych „Małych form teatralnych” będzie występ Katarzyny Kołeczek zatytułowany „Co modna pani wiedzieć powinna”. Artystka wciela się w rolę współczesnej kobiety, która stara się realizować w życiu wszystkie narzucane je przez tradycję i popkulturę obowiązki.

Wieczór z kabaretem
Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00
5 lipca – Kabaret Zachodni
19 lipca –  Ireneusz Krosny
2 sierpnia –   Kabaret Młodych Panów
30 sierpnia – Kabaret Nowaki

Małe formy teatralne
Miejsce: amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00
9 lipca – „ W obronie jaskiniowca” w wykonaniu Emiliana Kamińskiego.
23 lipca – „Dobry wieczór Państwu” – „monodram w duecie” Krzysztof Materna i Olga Bołądź.
6 sierpnia – liryczny recital „Kochaj mnie” w wykonaniu aktorskim Grażyny Szapołowskiej.
20 sierpnia – „Co modna pani wiedzieć powinna” w wykonaniu Katarzyny Kołeczek

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Powiązane treści