Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kamienica przy św. Trójcy zostanie odbudowana! Wyłoniono wykonawcę robót

Dodano: 27.08.2018 | 18:14

Miasto ma jeszcze w tym tygodniu podpisać umowę z wykonawcą.

Na zdjęciu: W takim stanie obecnie jest kamienica przy świętej Trójcy 3.

Fot. Stanisław Gazda

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Południe umorzyli śledztwo w sprawie pożaru kamienicy przy ul. Świętej Trójcy, który wybuchł w święta Bożego Narodzenia. Jest też dobra informacja – zostaną przeprowadzone prace związane z naprawą spalonego budynku.

Decyzja o umorzeniu postępowania zapadła kilka tygodni temu. – Powodem umorzenia śledztwa jest niewykrycie sprawcy pożaru – mówi nam szef prokuratury Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski. Śledczy ustalili, że do pożaru doszło wskutek działania człowieka, jednak prokuratura nie była w stanie ustalić, kto bezpośrednio ponosi odpowiedzialność za ten pożar, który wybuchł w pierwszy dzień święta Bożego Narodzenia.

Jak udało nam się ustalić, są też dobre informacje. Została wydana zgoda na wykonanie odbudowy kamienicy. Z informacji, które przekazała nam rzecznik prasowa Administracji Domów Miejskich Magdalena Marszałek wynika, że prace mają ruszyć już we wrześniu. – Umowa na wykonanie robót ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu – mówi rzecznik Marszałek. Przypomnijmy, że na początku roku przedstawiciele ADM zlecili wykonanie ekspertyzy technicznej obiektu. Wynika z niej, że niezbędna jest rekonstrukcja stropu pomiędzy trzecią kondygnacją i poddaszem. Ponadto, więźba i pokrycie dachowe oraz niektóre ściany poddasza nadają się do całkowitej wymiany, a także konieczna jest naprawa tynków, podłóg, częściowo stolarki budowlanej i odtworzenie powłok malarskich. Od początku roku budynek jest całkowicie wyłączony z użytkowania.

Wyłoniono już także wykonawcę. Roboty przeprowadzi szubińska firma Permex – Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Mielcarek. – Całkowity koszt wykonania napraw to około 500 tysięcy złotych – dodaje rzecznik prasowa ADM Bydgoszcz.

Szymon Fiałkowski