Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kamperem na wakacje. Co musisz wiedzieć przed wynajmem?

Dodano: 04.06.2022 | 18:00

Na zdjęciu: Kamper nazywany jest domem na kółkach, gdyż codziennie może być w innym miejscu.

Fot. mat. Kamperki.pl

Trzy dni w górach, dwa nad jeziorem, a potem może jeszcze wyjazd na morze? Wybierając miejsce na wakacje czasem trudno zrealizować wszystkie pomysły w czasie jednego wyjazdu. Jednak i na to jest rozwiązanie! Możliwość realizacji nawet z pozoru skomplikowanych planów zapewniają kampery, które gwarantują wiele sposobów na niezapomniane podróże.

Caravaning, czyli forma turystyki polegająca na podróżowaniu kamperem, to opcja dla osób w każdym wieku. Dobrze odnajdą się w tym osoby młode ceniące przede wszystkim wolność i niezależność oraz seniorzy pragnący prywatności i spokoju podczas wypoczynku na łonie natury. To również sposób na podróżowanie z pupilem, bez zastanawiania się, czy w danym miejscu akceptowane są zwierzęta.

Jednak podróż kamperem to przede wszystkim przygoda, którą można samemu zaplanować od A do Z lub dać się ponieść spontanicznym decyzjom. Kamper nazywany jest domem na kółkach, gdyż codziennie może być w innym miejscu. W ten sposób łatwo i przyjemnie można zobaczyć wiele miejsc podczas jednego wyjazdu i za każdym razem nocować gdzie indziej. Jednego dnia można budzić się z widokiem na jezioro, a innego na łące wśród śpiewu ptaków. Oczywiście można wybierać też bardziej rozrywkowe miejsca na kampingach i zawierać nowe znajomości przy wspólnym wieczornym grillu lub ognisku.

Kamperem na wakacje. Co musisz wiedzieć przed wynajmem?

Wyposażenie kampera – czego możemy się spodziewać w środku?

Każdy kamper ma określoną liczbę foteli wyposażonych w pasy bezpieczeństwa. Podczas postoju pełnią one funkcję wygodnych, obracanych miejsc do siedzenia przy rozkładanym stoliku w trakcie wspólnych posiłków. Nie brakuje też łóżek do spania, szafek na ubrania i pawlaczy do przechowywania różnych rzeczy.

W części kuchennej znajduje się kuchenka, zlew, lodówka, szuflady i kolejne szafki z funkcją blokady, by zachować porządek i bezpieczeństwo podczas ruchu pojazdu. Łazienka również posiada podobne zabezpieczenia. Oczywiście znajduje się w niej toaleta, umywalka, prysznic czy lustro.

Meble turystyczne, naczynia oraz sprzęt rekreacyjny też mogą być częścią wyposażenia wynajmowanych kamperów. – Wewnątrz pojazdu można znaleźć naprawdę wiele rzeczy i przydatnych funkcji, ale po zaparkowaniu i wyjściu na zewnątrz też warto mieć, co robić. Warto pomyśleć o dodatkowym rowerze, hulajnodze, kajaku a może desce SUP, jeśli wybieramy się nad jezioro. To tylko przykłady rzeczy, które również można zabrać ze sobą – mówi Krzysztof z firmy www.kamperki.pl zajmującej się wynajmem kamperów przez cały rok.

Kierowca kampera – kto może nim być?

Co warto podkreślić, do prowadzenia kampera nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień. – Wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B od min. 3 lata oraz skończone 23 lata – mówi Krzysztof i dodaje, że z parkowaniem również nie ma problemów, choć to zależy od wielkości wybieranego auta. – Nasze pojazdy mają długość od 599 do 638 centymetrów, co zapewnia duży komfort jazdy, łatwość poruszania się w miastach i możliwość wyboru dzikich miejscówek na nocleg.

A wybrać można nie tylko miejsce postoju, ale również czas przyjazdu do niego. Podróżując kamperem nie trzeba dopasowywać się do godzin otwarcia hotelu czy programu wycieczki narzuconego przez biuro podróży. Decyzje można podejmować w każdym momencie wyprawy i zwracać uwagę przede wszystkim na własne chęci. Brak infrastruktury turystycznej nie jest ograniczeniem, gdyż wszystkie potrzebne rzeczy ma się ze sobą w samochodzie.

Podróż sama ułoży się w niezapomnianą przygodę, którą najlepiej rozpocząć od wynajmu auta. Zrobić to można m.in. na stronie www.kamperki.pl

Kamperem na wakacje. Co musisz wiedzieć przed wynajmem?