Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Karambol na Kamiennej. Potwierdzają się przypuszczenia o przyczynie wypadku

Dodano: 08.08.2023 | 17:27

Na zdjęciu: We wczorajszym (8.08) karambolu ucierpiało 12 osób.

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko

Przewoźnik Martex potwierdził, że kierowca ciężarówki, który spowodował karambol na ulicy Kamiennej doznał udaru i dlatego stracił panowanie nad pojazdem.

Przypomnijmy: w poniedziałek, 7 sierpnia tuż po godzinie 15:30, przy skrzyżowaniu Gdańskiej z Kamienną (na wysokości budynku handlowego), doszło do karambolu. W wyniku uderzenia ciężarówki jadącej od strony ulicy Artyleryjskiej w kolumnę pojazdów poszkodowanych w sumie zostało dwanaście osób, w tym sześć z nich przewieziono do szpitali. Udział w karambolu wzięło udział łącznie osiem samochodów osobowych, laweta wraz z przewożonym autem i dwa samochody ciężarowe.

ZOBACZ nagranie z wypadku na Kamiennej [WIDEO]

Jak informowaliśmy, według nieoficjalnych informacji kierujący ciężarówką miał zasłabnąć i w konsekwencji stracić panowanie nad pojazdem. We wtorek (8 sierpnia) doniesienia potwierdziła firma Martex, do której należało auto ciężarowe.

Odnosząc się do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce wczoraj na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy – chcielibyśmy poinformować, że kierujący samochodem ciężarowym z powodu doznania udaru stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ciąg aut powodując karambol. Obecnie przebywa w szpitalu w stanie ciężkim – informuje firma.

Jest nam bardzo przykro, że w tym nieszczęśliwym wypadku ucierpiały także inne osoby będący na drodze. Nie posiadamy na ten moment szczegółowych informacji na temat ich stanu zdrowia, lecz mamy nadzieję, że jak najszybciej odzyskają pełną sprawność i wyjdą z tego zdarzenia z możliwie najmniejszym uszczerbkiem na zdrowiu. Trzymamy kciuki za powrót wszystkich uczestników karambolu do pełni zdrowia – czytamy w oświadczeniu umieszczonym na fanpage przewoźnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments