Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKarambol na skrzyżowaniu Gdańskiej i Kamiennej. Są pierwsze ustalenia [ZDJĘCIA]
07.08.2023 | 18:31

Karambol na skrzyżowaniu Gdańskiej i Kamiennej. Są pierwsze ustalenia [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko, Łukasz Gełda

Dziesięć samochodów brało udział w wypadku, do którego w poniedziałkowe (7 sierpnia) popołudnie doszło na skrzyżowaniu Gdańskiej z Kamienną. Sześć osób zabrano do szpitala, jak się dowiedzieliśmy, jedna z nich jest w stanie ciężkim.

Przypomnijmy: tuż po godzinie 15:30, na skrzyżowaniu Gdańskiej z Kamienną (na wysokości Kamiennej 140), doszło do karambolu, a z początkowych informacji, jakie do nas docierały wynikało, że udział w zdarzeniu wzięło dwanaście samochodów, w tym auto ciężarowe. Siła uderzenia była tak duża, że dwa samochody uczestniczące w karambolu, zostały niemal doszczętnie zniszczone.

Na miejscu wciąż pracują m.in. policjanci z pionu ruchu drogowego. Jak przekazuje nam mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w zdarzeniu uczestniczyło w sumie dziesięć samochodów – dziewięć osobowych i ciężarówka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący ciężarówką, jadąc ul. Kamienną od strony Artyleryjskiej, z nieznanych jak na razie przyczyn wjechał w dziewięć aut stojących w korku (najprawdopodobniej oczekujących na zmianę cyklu świateł, choć ten fakt dopiero będzie weryfikowany w toku postępowania).

W jednym z komentarzy pojawiła się informacja o zasłabnięciu kierowcy ciężarowej scanii, co będzie weryfikowane w toku wykonywanych czynności. AKTUALIZACJA: Przewoźnik, dla którego pracował kierowca potwierdził tę informację [CZYTAJ WIĘCEJ]. Wiadomo za to, że poszkodowanych w sumie zostało dwanaście osób, sześć z nich przewieziono do szpitali. Jak się dowiadujemy, w najcięższym stanie jest kierujący volkswagenem golfem. Pozostałe poszkodowane osoby zostały przebadane na miejscu przez zespoły ratownictwa medycznego i nie było konieczności przewożenia ich do placówek medycznych.

ZOBACZ NAGRANIE Z WYPADKU – TUTAJ

Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało osiem zastępów straży pożarnej, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci z pionu ruchu drogowego, którzy wyjaśniają teraz okoliczności karambolu. Na czas akcji służb, całkowicie zablokowana była jezdnia, a drogowcy informowali o zmianie trasy autobusu linii 83, który awaryjnie został przekierowany na trasę ulicami Gdańską, Modrzewiową i Sułkowskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments