[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

KAS zatrzymała internetowych handlarzy podróbkami. Sprzedawali je podczas transmisji na Facebooku

Dodano: 07.07.2022 | 10:10

Na zdjęciu: Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe przedstawiła zarzuty handlowania podróbkami sześciu osobom. Grozi im kilka lat więzienia.

Fot. KAS Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przejęła dziesięć tysięcy sztuk podrobionych towarów, oznaczonych znakami znanych marek. Zatrzymani handlarze sprzedawali trefną odzież za pośrednictwem transmisji prowadzonych na Facebooku. 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej sprawdzili aktywność handlową nadawcy zatrzymanej w Bydgoszczy przesyłki kurierskiej. Ustalili oni, że prowadzi on transmisje sprzedażowe online podrobionych towarów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tego typu „live” są prowadzone na Facebooku – zapewne wielu z Czytelników natrafiło na takie posty, pojawiające się na różnych grupach. Okazuje się, że transmisje są uciążliwe nie tylko z uwagi na spam, ale też na wielu z nich przedmiotem sprzedaży jest podrabiana odzież znanych marek.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Bolt uruchamia w Bydgoszczy nową kategorię. Ma ułatwić podróże kobietom


Funkcjonariusze z KAS przeszukali miejsca realizacji transakcji oraz nadawania przesyłek z podróbkami. Podczas kontroli, w Radomiu i okolicach, zatrzymano także inne osoby, które trudniły się tym samym procederem. Część podrabianych towarów, gotowych do wysyłki, KAS przejęła w punkcie dystrybucyjnym jednej z firm kurierskich w Radomiu – wyjaśnia Kinga Błaszczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

KAS zabezpieczyła aż dziesięć tysięcy sztuk podrabianych towarów – odzieży, obuwia, zegarków i innych wyrobów galanteryjnych, a także blisko pięć tysięcy sztuk naklejek z zastrzeżonymi znakami towarowymi. – Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe przedstawiła sześciu osobom zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat – dodaje Błaszczyńska.

KAS radzi, jak rozpoznać podróbki

1. Cena – oferowane podróbki są z reguły w niższych, „atrakcyjnych” cenach.
2. Jakość – jakość i wykończenie podrabianych towarów często pozostawia wiele do życzenia.
3. Miejsce/sposób nabycia – podróbki oferowane są najczęściej na stoiskach, bazarach i przez internet.
4. Zakres oferty – dostępne są całe rozmiarówki i kolorystyka, ale czas dostawy jest długi (ponad 20 dni). Sprzedawca oferuje duże rabaty przy kupnie większej ilości towaru.
5. Kontakt z klientem – brak telefonu kontaktowego, gdy siedziba sprzedawcy znajduje się poza Polską. Brak możliwości zwrotu towaru i informacji jak tego dokonać (brak formularzy z adresem do wysyłki).

CZYTAJ TAKŻE: Nowy sklep sieci Sinsay w Bydgoszczy. Znamy datę otwarcia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments