[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bolt uruchamia w Bydgoszczy nową kategorię. Ma ułatwić podróże kobietom

Dodano: 06.07.2022 | 17:12

Na zdjęciu: Bolt to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zamawiania przewozów.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Bolt uruchamia – także w Bydgoszczy – nową kategorię „Kobiety dla Kobiet”. Ma ona łączyć pasażerki z kobietami prowadzącymi pojazdy, co ma poprawić komfort i bezpieczeństwo podczas przejazdów taksówkami. Nowa opcja przejazdów dostępna będzie na początek w dziewięciu miastach.

Nowa kategoria dostępna dla wszystkich kobiet w aplikacji ma – jak przekazuje Bolt – „łączyć pasażerki oraz kierowczynie”. – Odtąd każda użytkowniczka aplikacji będzie mogła zamówić przejazd obsługiwany przez kobietę. Na początek nowa kategoria będzie dostępna w 9 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze – podaje Martyna Krukowska, rzeczniczka polskiego oddziału Bolta. Ponadto, w aplikacji dostępne jest rozwiązanie pozwalające na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112, a kobiety będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.

Popularny w Bydgoszczy – zwłaszcza w dobie strajku pracowników MZK – operator przewozów zapewnia, że jego działania to reakcja na rosnącą plagę gwałtów w taksówkach. Jak podaje Wirtualna Polska, w maju Prokuratura Okręgowa w Warszawie zakończyła dwa głośne śledztwa w sprawach przestępstw na tle seksualnym, których mieli dopuścić się kierowcy przewozów działających na podstawie aplikacji. Jedno z nich zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia i wnioskiem o areszt, natomiast drugie umorzono. Łącznie od września 2021 roku w warszawskich prokuraturach zarejestrowano około 20 podobnych postępowań.


Czytaj także o rowerach elektrycznych Bolt w Bydgoszczy


Bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Prowadzimy intensywne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa przejazdów taksówkami, takie jak weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym czy cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Te ostatnie zostały już docenione także przez branżę, która zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych materiałach. Uruchomienie kategorii „Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Wspomniane przez Kunickiego szkolenia są prowadzone we współpracy z fundacją Feminoteka. Mają one formę artykułów, jak i specjalnie opracowanego webinaru edukacyjnego. Feminoteka przeszkoliła też pracowników firmy Bolt, którzy na co dzień mają kontakt z użytkownikami aplikacji, aby „zapewnić im niezbędne narzędzia i umiejętności komunikacyjne, a szukającym wsparcia pomoc na najwyższym poziomie”. Bolt dodaje, że osoby poszkodowane podczas przewozu mogą zgłaszać się do Feminoteki, a fundacja udzieli im wsparcia.

Cieszymy się, że Bolt wprowadza kategorię dla kobiet. Jazda samochodem prowadzonym przez kobietę znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego jak i osobistego. Liczymy na to, że usługa ta zachęci panie również do podejmowania pracy w charakterze kierowcy i że dzięki temu dostępność taksówek oferujących taką opcję będzie coraz większa – komentuje Jolanta Gawęda z fundacji Feminoteka.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Rowery elektryczne w Bydgoszczy. Miasto wprowadzi dofinansowania do zakupu?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
6 miesięcy temu

Czyli kierowca kobieta (nie ma takiego słowa jak „kierowczyni”) będzie mogła odrzucić mój kurs ze względu na moją płeć? Zastanówmy się np., jaka histeria by się rozpętała w USA gdyby można było odmówić kursu ze względu na kolor skóry pasażera (statystyki przestępstw wyraźnie wskazują jedną z ras).

Tomasz
Tomasz
6 miesięcy temu

Wprowadźcie kategorię gej gejowi. Tylko geje nie widzą, że ta firma to pralnia pieniędzy.

Aneta
Aneta
6 miesięcy temu

ja się domagam równouprawnienia! dlaczego nie ma kategorii mężczyźni mężczyznom? niby równouprawnienie, a kobiety takie biedne, pokrzywdzone, a tak naprawdę wiecznie uprzywilejowane. to jest wstyd i hańba!