Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieCzerwcowy raport z budowy nowych mostów Kazimierza Wielkiego [ZDJĘCIA]
16.06.2023 | 09:51

Czerwcowy raport z budowy nowych mostów Kazimierza Wielkiego [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przedstawił raport z budowy mostów nad Brdą. Jak wygląda zaawansowanie prac w połowie czerwca?

Pierwotny termin wykonania nowych mostów Kazimierza Wielkiego to lipiec tego roku. Już wiadomo, że tak się nie stanie – powstaje pytanie, czy prace uda się zakończyć w grudniu. W najnowszym raporcie ZDMiKP informuje, że na nowym moście drogowym trwa zbrojenie całego obiektu i przygotowanie go pod betonowanie. Wykonywany jest też najazd na mosty od strony południowej. – Obiekt zaprojektowano jako konstrukcję zespoloną stalowo-żelbetową. Na stalowych dźwigarach wykonywana jest żelbetowa płyta pomostu o szerokości ponad 14 metrów – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Wcześniej wykonawca wybudował konstrukcję most tramwajowego. Zostały na nim ułożone i połączone szyny. Teraz trwa ich zabezpieczanie. Następnie zostaną wmontowane w docelowe miejsce, czyli wyżłobienia w betonowych płytach. Rozpoczęto też układanie płyt betonowych na dojeździe na obiekt od strony ulicy Fordońskiej.

Przypomnijmy, że w związku z koniecznością połączenia torowiska na Fordońskiej z nowym mostem tramwajowym, wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ulicy Fordońskiej. – Roboty będą związane ze zmianami w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie ulicy Łęczyckiej. O szczegółach zmian poinformujemy w odrębnym komunikacie – informuje rzecznik.

Inwestycja obejmuje też przebudowę torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej. – Na wysokości Perłowej trwa układanie ostatniego odcinka szyn tramwajowych, które są od razu łączone. Ustawione zostały słupy trakcyjne i zabetonowano rozjazdy. Obecnie na słupach montowana jest sieć trakcyjna. Po odebraniu tych robót, ruch tramwajowy zostanie przełożony a roboty będą kontynuowane na torowisku północnym (w stronę centrum) – wyjaśnia Okoński.

Nadal wykonywane są chodniki i podbudowa pobliskich uliczek dojazdowych (Spokojnej, Łuczniczki, Koralowej) a także przyszłej zatoki autobusowej na Toruńskiej. Wykonawca przygotowuje się też do ułożenia nawierzchni na jezdni i dojazdach do posesji.

CZYTAJ TAKŻE: Park & Ride w Bydgoszczy: ZDMiKP podaje statystyki za maj. Nie powalają na kolana

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alfons ten od dróg
Alfons ten od dróg
11 miesięcy temu

A co konia obchodzi że most się przewrócił – lipiec to lipiec – grudzień to 5 miesięcy później – jakieś kary ? Coś w ogóle ? No comments zarząd dróg w Bydgoszczy nr 1 jest przecież …