Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 10
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKibice narzekają na bałagan na stadionie. Polonia odpowiada
30.06.2016 | 08:35

Kibice narzekają na bałagan na stadionie. Polonia odpowiada

Po niedzielnym meczu z Orłem Łódź kibice narzekali na przygotowanie obiektu.

Na zdjęciu: Trybuny stadionu Polonii podczas meczu z Orłem Łódź.

Fot. Mateusz Jakubiak/facebook

W niedzielę żużlowcy Polonii Bydgoszcz przegrali z Orłem Łódź 41:49 i spadli na dziewiąte, niegwarantujące utrzymania, miejsce w tabeli Nice PLŻ. Po zakończeniu spotkania część kibiców wyraziła niezadowolenie nie tylko z wyniku meczu, ale też z przygotowania obiektu przy ul. Sportowej do zawodów.

W ostatni weekend na stadionie Polonii pojawiło się ok. 1000 kibiców, a jak wylicza portal sportowefakty.wp.pl, średnia frekwencja na Sportowej 2 to w tym sezonie zaledwie 1917 widzów (w 2015 roku – niemal 3000). Gorszy wynik zanotowały jedynie Opole i Rawicz, a wyższą frekwencją cieszą się m.in. w Krakowie, Łodzi czy Krośnie. Liderem zestawienia jest Polonia Piła, której mecze domowe z trybun ogląda śr.  6600 widzów.

To właśnie kibice nielicznie odwiedzający stadion przy ul. Sportowej dali wyraz niezadowolenia z przygotowania obiektu na mecz z Orłem. Jak wynikało z ich relacji i zamieszczanych zdjęć, na trybunach można było znaleźć m.in. nieposprzątane jeszcze serpentyny z poprzednich meczów, a między ławkami – zaczynające rosnąć bez żadnej kontroli krzaki.

O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy władze Polonii. W klubie tłumaczą, że stadion może pomieścić osiemnaście tysięcy widzów, a przed każdym meczem jest przygotowany na przyjęcie kibiców wg przewidywanej frekwencji. – „Przeciwległa prosta jak i pierwszy łuk, czyli miejsca najczęściej zajmowane, gotowe były do przyjęcia kibiców podczas meczu z Łodzią. Biorąc pod uwagę infrastrukturę, jaką dysponujemy, staramy się sukcesywnie porządkować obiekt. Kibice mają swobodny wybór przy zajmowaniu miejsc na sektorze C, tak aby rywalizację na torze oglądać w miejscu im najbardziej odpowiadającym” – czytamy w odpowiedzi klubu na nasze zapytanie. – „Na kolejne spotkanie Nice PLŻ , oczywiście mając na uwadze głosy naszych kibiców, przygotujemy stadion w całości.”

W następnym spotkaniu u siebie (5 sierpnia) bydgoszczanie zmierzą się z Polonią Piła. Wcześniej czekają ich wyjazdy do Krosna i Częstochowy. Obecnie plasują się na dziewiątym miejscu, tracąc punkt do KSM-u.


Powiązane treści