Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKibice Polonii piszą w sprawie stadionu. Chcą konsultacji
02.12.2016 | 11:16

Kibice Polonii piszą w sprawie stadionu. Chcą konsultacji

Stowarzyszenia kibiców Polonii napisały do władz miasta.

Na zdjęciu: Stadion Polonii ma doczekać się modernizacji.

Fot. Pit1233/wikipedia (wolna licencja)

Stadion Polonii ma doczekać się remontu. Kibice klubu z ul. Sportowej wystosowali list do władz miasta, w którym dziękują za obietnicę modernizacji, a także przedstawiają swoje wnioski.

W wiadomości podpisanej przez prezesów Biało-Czerwonego Pokolenia oraz Stowarzyszenia Pomagamy Polonii kibice proszą o przeprowadzenie konsultacji, w których sympatycy klubu wypowiedzieliby się na temat remontu. Zwracają też uwagę na fakt, że w budżecie nie przewidziano środków na likwidację uszkodzeń na trybunie głównej.

ZOBACZ TAKŻE: Tak ma wyglądać stadion Polonii! [WIZUALIZACJE]

Pismo trafiło do prezydenta Rafała Bruskiego, przewodniczącego rady miasta Zbigniewa Sobocińskiego, wiceprzewodniczącego Kazimierza Drozda, przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Macieja Zegarskiego oraz do radnych Ireneusza Nitkiewicza i Tomasza Puławskiego.

Treść listu (pisownia oryginalna)

„Szanowny Panie Prezydencie/Przewodniczący/Radny

W związku z zakończeniem prac nad koncepcją modernizacji Stadionu Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zwracamy się do Pana o umożliwienie rozpoczęcia dialogu ze środowiskiem polonijnym, które jest żywo zainteresowane postępem działań w tym zakresie.

Na wstępie chcielibyśmy podziękować wszystkim Radnym i ludziom dobrej woli, którzy latami przekonywali o konieczności nakładów infrastrukturalnych przy ul. Sportowej 2, wsłuchując się w głos płynący z grona sportowców, działaczy i kibiców związanych z byłymi i obecnymi dyscyplinami skupionymi pod dumnym szyldem „Polonia”.

Jako bezpośredni użytkownicy obiektu, chcielibyśmy móc aktywnie uczestniczyć w procesie projektowania i przebudowy obiektu, którego potrzeby są nam doskonale znane. Odczuwamy głęboką potrzebę konsultacji społecznych w tej sprawie z odruchu serca i konieczności należnego zabezpieczenia interesów wszystkich polonijnych podmiotów sportowych.

Merytoryczny dialog między Radą Miasta a stroną polonijną pozwoli wskazać istotne kwestie, jak m.in. konieczność zachowania boiska piłkarskiego wpisanego w tor żużlowy, które jest integralną częścią stadionu, doskonale odpowiadającą koncepcji wielofunkcyjnego obiektu sportowego.

Jednocześnie ubolewamy, że na likwidację uszkodzeń trybuny głównej, powstałych na skutek nienależytego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi nie przewidziano nawet symbolicznej kwoty, a stanowi to na dzień dzisiejszy spory problem i powoduje stopniową degradację budynku.

Śląc wyrazy szacunku, polecamy się życzliwej uwadze Rady Miasta.”


Powiązane treści