Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kiedy autobusy wrócą na stałe trasy? ZDMiKP podaje daty

Dodano: 07.03.2024 | 11:16

Na zdjęciu: Na razie nie wiadomo, kiedy autobusy i ruch aut wróci na ulice Skorupki.

Fot. JT

Nie w Dzień Kobiet, ale kilka lub nawet kilkanaście dni później planowane jest przywrócenie ruchu na ulicach Mickiewicza, Skorupki czy Stawowej. ZDMiKP podał daty powrotu linii autobusowych na stałe trasy, które zostały zmienione w wyniku robót wodociągowych.

W ubiegłym roku, w wyniku budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej, zamknięte dla ruchu zostały odcinki kilku istotnych ulic, m.in. południowa jezdnia al. Mickiewicza czy fragmenty Skorupki czy Stawowej. Przedłużające się roboty wykończeniowe sprawiły, że wiele dróg wciąż jest nieprzejezdnych.

Na ostatniej sesji rady miasta prezes MWiK Stanisław Drzewiecki zadeklarował daty przywrócenia ruchu aut na niedokończonych ulicach. Terminy pokrywały się z trwającą kampanią wyborczą i zakładały, że przed głosowaniem zaplanowanym na 7 kwietnia wskazane poniżej odcinki będą już przejezdne. Szef wodociągów mówił, że do 8 marca zakończą się prace na odcinku Gdańska – 20 Stycznia, w Dzień Kobiet gotowe mają być ulice Staszica i Skorupki, a dzień później Stawowa. 15 marca zaplanowano zakończenie prac na ulicach Gołębiej i Ugory, a 5 kwietnia na końcowym odcinku ulicy Kościuszki.


PRZECZYTAJ PRZED DZISIEJSZYM ODCINKIEM: Czy w Dzikowisku jest smacznie? Sprawdziliśmy bydgoski lokal po Kuchennych Rewolucjach [ZDJĘCIA] 


Jak widać, na razie roboty na wyżej wymienionych ulicach wciąż trwają. Dziś (7 marca) zarząd dróg podał, że autobusy wrócą na swoje wcześniejsze trasy – ale w połowie marca i później. Linie 52, 59, 60 i 64 pojadą przez Paderewskiego, Staszica i 3 Maja 16 marca; tego samego dnia na aleje Mickiewicza powrócą też autobusy 71 i 77, a na Stawowej – 57. Linia nr 61 pojedzie przez ulice Ugory i Skorupki 28 marca. Nie podano jednak terminu powrotu 55 przez Skorupki.

Otwarcie powyższych ulic pozwoli też ograniczyć część opóźnień odnotowywanych w godzinach szczytu. Po zakończeniu tych prac weryfikowane będą czasy przejazdu i napełnienia autobusów – obiecuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

CZYTAJ TAKŻE: Nasyp przy moście Pomorskim naprawiony. Znamy datę otwarcia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Laluś
Laluś
4 miesięcy temu

Jak to nagle Zdmikp zaczął intensywnie pracować.Czyzby to efekt nadchodzących wyborów?
Pan Rafał pewnie tupnął nogą

ccc
ccc
4 miesięcy temu

Już dużo nie zostało do zrobienia i to najważniejsze. Wszystko zmierza do finału.