Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kiedy drugi etap utwardzenia Siedleckiej? Trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy

Dodano: 18.07.2020 | 16:31

Na zdjęciu: Ulica Siedlecka została dostosowana do poruszania się na niej autobusów miejskich.

Fot. Jakub Soboczyński

Wiosną tego roku zakończono I etap utwardzenia odcinka ulicy Siedleckiej. ZDMiKP zapowiedział, że po realizacji II etapu robót ulicą zostanie poprowadzona komunikacja miejska. Kiedy zacznie się zatem kontynuacja inwestycji?

Kilometrowy odcinek ulicy Siedleckiej na Czyżkówku został utwardzony w oparciu o pierwszą edycję wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy. Ulica powstała w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca przed przystąpieniem do prac budowlanych, przygotował wcześniej również projekt budowlany. W ramach inwestycji fragment Siedleckiej zyskał nawierzchnię asfaltową. Zrealizowano także chodniki, które wyłożono płytami betonowymi. – Ulica została przystosowana do poruszania się miejskich autobusów, dzięki czemu można było przy niej zainstalować przystanki – podkreślali drogowcy. By uspokoić ruch na fragmencie przebiegającym w terenie zabudowanym, wykonano progi zwalniające – należy dodać, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wybudowano także 24 miejsca parkingowe.


CZYTAJ WIĘCEJ O PRACACH NA ULICY SIEDLECKIEJ


Wiosną, przy okazji ogłaszania zakończenia prac nad pierwszym etapem inwestycji zarząd dróg wspominał, że ZDMiKP zleci wykonanie prac w ramach II etapu utwardzania Siedleckiej – odcinka o długości 300 metrów w obrębie posesji od 114 do 144. Po zakończeniu robót drogowcy uruchomią na Siedleckiej komunikację publiczną – najprawdopodobniej poprowadzona zostanie tam trasa linii nr 58 w kierunku Opławca. Dokończenie utwardzania Siedleckiej miało nastąpić, jak przekazali drogowcy, po wybudowaniu nowej kanalizacji sanitarnej przez MWiK.

Po kilku miesiącach od komunikatu ZDMiKP, radny Szymon Róg zapytał w drodze interpelacji, kiedy nastąpi finalizacja prac na Siedleckiej oraz kiedy tą ulicą pojadą autobusy komunikacji publicznej. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz podał, że 22 czerwca Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przekazały wykonawcy plac budowy pod realizację kanalizacji sanitarnej. Prace mają zakończyć się w terminie pięciu miesięcy od zawarcia umowy. – Po ich zakończeniu, będzie można przystąpić do realizacji robót drogowych i finalnie uruchomić komunikację publiczną w tej części miasta – zakończył Kozłowicz.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments