Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeI etap utwardzania Siedleckiej zakończony. Pojadą nią autobusy
siedlecka bydgoszcz
23.04.2020 | 09:00

I etap utwardzania Siedleckiej zakończony. Pojadą nią autobusy

Na zdjęciu: Ulica Siedlecka po przebudowie.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

I etap prac na ulicy Siedleckiej na Czyżkówku dobiegł końca. Utwardzono kilometrowy odcinek drogi, a po realizacji II etapu robót budowlanych zaplanowano, że ulicą zostanie poprowadzona komunikacja miejska.

Zadanie zrealizowane zostało w oparciu o pierwszą edycję wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy. Ulica powstała w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca przed przystąpieniem do prac budowlanych, przygotował wcześniej również projekt budowlany – informuje zarząd dróg.

Zobacz również:

Rezygnacja dyrektora ZDMiKP

W ramach niedawno zakończonych robót kilometrowy odcinek Siedleckiej został utwardzony nawierzchnią asfaltową. Zrealizowano także chodniki, które wyłożono płytami betonowymi. – Ulica została przystosowana do poruszania się miejskich autobusów, dzięki czemu można było przy niej zainstalować przystanki – podkreślają drogowcy. By uspokoić ruch na fragmencie przebiegającym w terenie zabudowanym, wykonano progi zwalniające – należy dodać, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wybudowano także 24 miejsca parkingowe.

Po wybudowaniu nowej kanalizacji sanitarnej przez MWiK, ZDMiKP zleci wykonanie prac w ramach II etapu utwardzania Siedleckiej – odcinka o długości 300 metrów w obrębie posesji od 114 do 144. Przewiduje się, że będą one zrealizowane jeszcze w tym roku. Po wykonaniu II etapu drogowcy uruchomią na Siedleckiej komunikację publiczną – najprawdopodobniej poprowadzona zostanie tam trasa linii nr 58 w kierunku Opławca.


CZYTAJ TAKŻE: Przy Siedleckiej powstaje Mały Amsterdam


W tegorocznym budżecie miasta na utwardzanie dróg gruntowych przeznaczono 42 miliony złotych. Środki te zostały zapisane m.in. na zakończenie prac budowlanych na ulicach, znajdujących się w I etapie wieloletniego programu przebudowy „gruntówek”: Łubinowej, Kaplicznej, Jeżynowej, Botanicznej i Siewnej, a także na opracowanie projektów dla ulic objętych II edycją programu: Sowiej, Odrzańskiej, Podhalańskiej, Wejherowskiej, Gradowej, Wycieczkowej, Platynowej, Bortnowskiego (od Wyzwolenia do Dorodnej), Gościeradzkiej, Krynickiej, Przyłubskiej, Kudowskiej, Rajdowej, Pszczelnej, Koguciej, Strusiej, Legnickiej, Otorowskiej, Indyczej i Gęsiej. W tym dziale budżetu wpisano także przebudowę ulicy Smukalskiej na odcinku od ul. Błądzimskiej do ul. Rajskiej – aktualnie trwają prace przygotowawcze do tej inwestycji.

Ponadto, miasto kontynuuje także utwardzanie dróg gruntowych płytami ażurowymi. W najbliższych miesiącach tańsze rozwiązanie będzie zastosowane na ulicach: Turystycznej, Letniskowej, Partyzantów, Rozłogi, Widok, Siemaszkowej, Jordanowskiej i Agatowej.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Annula Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Annula
Gość
Annula

Wiecie co, ja to uważam, że dobrze się stało. Zawsze drogi autobusom są mile widziane, bo jednak przewożą one często dzieci, albo osoby starsze, które w największym ruchu mogą się zagubić, albo nie odnaleźć. Mam tylko nadzieję, że w chwilę nie okaże się, że droga będzie podziurawiona.

Powiązane treści