Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieNarkotyki warte kilka milionów złotych przechwycone w Białych Błotach [ZDJĘCIA, WIDEO]
06.04.2023 | 17:04

Narkotyki warte kilka milionów złotych przechwycone w Białych Błotach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: KMP Bydgoszcz

Takiego odkrycia z pewnością nie spodziewali się nawet kryminalni z bydgoskiej komendy. Okazało się, że w pomieszczeniach w gminie Białe Błota ujawnili kilogramy zabronionych substancji. Zatrzymany do sprawy dziewiętnastolatek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Na trop 19-latka z Bydgoszczy wpadli funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową i pseudokibiców bydgoskiej komendy. – Z ich wiedzy wynikało, że 19-letni bydgoszczanin prowadzi działalność przestępczą na szeroką skalę – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Mężczyznę namierzyli w Białych Błotach, gdy ten wsiadał do samochodu i choć próbował uciec kryminalnym, to ci bardzo szybko go złapali.

Już przeszukanie samochodu zatrzymanego pozwoliło policjantom z bydgoskiej komendy zabezpieczyć ponad pół kilograma suszu roślinnego oraz co najmniej kilka tysięcy złotych, ale to było preludium do tego, co odkryli w jednej z hal magazynowych, jaką użytkował 19-latek.

– Na podłodze, w kartonach, lodówce, torbach i na blatach znajdowały się popakowane, przede wszystkim w folię środki odurzające i psychotropowe o łącznej wadze ponad 60 kilogramów – opisuje dalej kom. Kowalska. Kryminalni wyliczają: – Zabezpieczono ponad 38 kg marihuany, 11 kg 4-CMC, 4 kg amfetaminy oraz ponad 6 kg (24 600 sztuk) tabletek wykazujących cechy amfetaminy.

Zabezpieczone środki to jedno, ale wrażenie robi też fakt, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które na trafią na rynek to przeszło trzy miliony złotych! Substancje przekazano teraz do analizy, które przeprowadzą funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego. – Ponadto dowodami w sprawie będą przedmioty służące do prowadzenia tego procederu, m.in. wagi elektroniczne, pieniądze, zgrzewarki do folii oraz puste pakiety woreczków strunowych – wylicza kom. Lidia Kowalska.

19-latkowi już postawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozić może mu nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Póki co, sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
5 miesięcy temu

Mogą się pojawić problemy z dostępnością i ludzie zaczną kupować na zapas.