Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W „Elektroniku” powstanie klasa politechniczna PBŚ. Uczelnia uruchamia nowy program

Dodano: 14.06.2023 | 13:11

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska uruchamia skierowany do szkół ponadpodstawowych w regionie program "Politechnika z Klasą".

Fot. Szymon Fiałkowski

Politechnika Bydgoska uruchamia skierowany do szkół ponadpodstawowych w regionie program „Politechnika z Klasą”. Jego efektem jest utworzenie w strukturach szkoły klasy politechnicznej PBŚ. Pierwsza z nich powstanie w bydgoskim Zespole Szkół Elektronicznych.

Porozumienie w sprawie utworzenia pierwszej klasy politechnicznej zawarto w środę, 14 czerwca. Powstanie ona w jednej z najlepszych bydgoskich szkół ponadpodstawowych – Zespole Szkół Elektronicznych.

Pierwsi uczniowie klasy politechnicznej pod szyldem Politechniki Bydgoskiej rozpoczną kształcenie we wrześniu tego roku. Część zajęć realizować będą wykładowcy Politechniki Bydgoskiej. Uczniowie oraz nauczyciele będą mieli także możliwość korzystania z zaplecza badawczo-dydaktycznego Uczelni, szkoleń oraz projektów realizowanych przez studenckie koła naukowe

Utworzenie dedykowanej klasy to m.in. efekt dotychczasowej, dobrej współpracy z Wydziałem Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej. Skorzystają na tym nasi uczniowie, z których część zapewne stanie się w przyszłości studentami PBŚ – mówi Piotr Siwka, dyrektor ZS Elektronicznych w Bydgoszczy.

Wkrótce do programu „Politechnika z Klasą” mają dołączyć kolejne szkoły, które we współpracy z uczelnią utworzą klasy politechniczne PBŚ. – Program skierowany jest do szkół ponadpodstawowych, które wyróżniają się aktywną współpracą z Politechniką. Szkoła zostaje wybrana na podstawie przyjętych kryteriów określonych przez zespół koordynatorów ds. współpracy ze szkołami średnimi. Jesteśmy uczelnią interdyscyplinarną. Kolejne klasy politechniczne PBŚ będą zatem związane nie tylko z profilem technicznym, ale także przyrodniczym, medycznym, społecznym czy artystycznym – mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Bydgoska tworzy wydział medyczny. Nawiązała współpracę z kolejnym szpitalem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments