Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKlasyki jadą do Exploseum. W sobotę grill dla miłośników historycznej motoryzacji
09.10.2020 | 15:55

Klasyki jadą do Exploseum. W sobotę grill dla miłośników historycznej motoryzacji

Na zdjęciu: Podczas zlotów bydgoskich klasyków nie brakuje wyjątkowych samochodów.

Fot. Szymon Makowski

Już w sobotę Bydgoskie Klasyki zakończą sezon na grillu integracyjnym. Spotkanie będzie pierwszym takim wydarzeniem w Exploseum, które ma stać się nowym domem dla fanów klasycznej motoryzacji.

Pomysł stworzenia w okolicach Exploseum centrum klasycznej motoryzacji pojawił się kilka miesięcy temu [PISALIŚMY O NIM TUTAJ]. Przedstawiciele stowarzyszenia Bydgoskie Klasyki są już po pierwszy rozmowach z władzami miasta.- Mamy wsparcie z ratusza i nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Okręgowym, którego dyrektor Wacław Kuczma przychylnie patrzy na nasze działania – mówi Robert Woźniak.

Wkrótce strony powinny ustalić zasady współpracy i podpisać list intencyjny. Już w najbliższą sobotę (10.10) klasyki pierwszy raz zjadą do Exploseum. Okazją będzie grill integracyjny, który będzie zarazem zakończeniem sezonu. – Za nami całkiem udany rok, bo spotkania przed Torbydem i foto spoty przyciągały wielu miłośników klasycznej motoryzacji. Teraz chcemy, żeby zaczęto nas kojarzyć także z tą częścią Bydgoszczy – wyjaśnia Woźniak.

Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki ma być dla miłośników motoryzacji miejscem, w którym będzie można się spotkać, poznać historię czy wziąć udział w szkoleniach. Planowane są również spotkania podróżnicze i techniczne. – To będzie nasz nowy dom, choć oczywiście ze spotkań przed Torbyem nie zamierzamy rezygnować – zapowiada Woźniak.

Udział w sobotniej imprezie jest bezpłatny. Na miejsce spotkania będą wpuszczane wyłącznie klasyki. Pozostałe pojazdy należy pozostawić na wyznaczonych parkingach. Dostępne będą dwa parkingi dla osób przyjeżdżających własnymi autami. Szczegóły na wydarzeniu „Klasyki zapraszają do Exploseum – Grill Integracyjny” na Facebooku. W czasie spotkania będzie można zdobyć Kalendarz Bydgoskich Klasyków na rok 2021.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 12:00-16:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rudy
Rudy
11 miesięcy temu

Taaa,już widzę tego grilla,w maskach na gębie….

Powiązane treści