Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKlubowa Bydgoszcz. Zobaczcie, w których klubach i pubach na pewno się bawiliście! [ZDJĘCIA]
12.11.2021 | 21:01

Klubowa Bydgoszcz. Zobaczcie, w których klubach i pubach na pewno się bawiliście! [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Eryk Dominiczak

Klubowa Bydgoszcz i jej mapa w minionych latach przeszły znaczące zmiany. Wiele doskonale znanych bydgoszczanom (i nie tylko) klubów oraz pubów już nie istnieje. Zapraszamy więc w sentymentalną podróż po miejscach, które większość z Was wielokrotnie odwiedzała.

Klubowa Bydgoszcz w obiektywie wczoraj i dziś

W naszej galerii pojawią się przede wszystkim zdjęcia miejsc, gdzie w przeszłości działały kluby (dzisiaj funkcjonują już tylko we wspomnieniach klubowiczów). Każdy z nich na swój sposób odcisnął piętno na klubowej Bydgoszczy. Jedne istniały przez wiele lat, doczekując się przynajmniej dwóch pokoleń fanów, inne znikały znacznie szybciej, ale do dzisiaj są wspominane ze względu na – między innymi – swój wyjątkowy klimat oraz nieszablonowe imprezy.

Klubowa Bydgoszcz to także nietypowy spacer po mieście. Bo przecież – szczególnie w przeszłości – kluby i puby funkcjonowały nie tylko na Starym Rynku i przyległych do niego ulicach, ale także w nieco bardziej oddalonych od ścisłego centrum Bydgoszczy lokalizacjach. Nie zaskoczy Was więc zapewne widok ulicy Chodkiewicza, skrzyżowania Warszawskiej z Zygmunta Augusta czy Świętego Floriana.

Jeśli pamiętacie kluby takie jak Trip, Savoy, bywaliście w Zentrum, Euphorii czy Egoście, docieraliście w rejon dworca głównego do Bravo lub Vanila Club albo zdarza Wam się wspominać klimat Pubu Jack, Kredensu czy 7Daya, to klubowa Bydgoszcz na pewno stała przed Wami otworem. A dzisiaj będzie okazja do powspominania jej złotego okresu.

Nasza galeria jest kontynuacją reportażu „Zmierzch klubowej Bydgoszczy. Znak czasów czy dyskusja boomerów?” [KLIKNIJ NA TYTUŁ, ABY PRZECZYTAĆ], który opublikowaliśmy w środę, 10 listopada na łamach MetropoliaBydgoska.PL. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem Czytelników i zarazem klubowiczów, stąd pomysł, aby właśnie w piątek namówić Was na dalsze wspomnienia i podróż w przeszłość. No bo kiedy, jak nie w piątek?! Zapraszamy!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
12 dni temu

Rozniczk 1983

A gdzie kluby: Sanatorium, Wiatraczek, Bogart, Zeppelin, Klub Kino, Propaganda, gdzie klub studencki w akademikach w Fordonie, gdzie Baba Jaga, Parnasik, Klan, i wiele innych. To były bardzo ważne lokale na przestrzeni XX i XXI wieku. Nie można o nich zapomnieć.

Powiązane treści