Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna akcja strażaków na Rycerskiej. Znów działają w budynku dawnej kolei!

Dodano: 25.08.2023 | 12:59

Na zdjęciu: Wczoraj z pożarem walczyło osiem zastępów straży pożarnej, dzisiaj po południu na Rycerską zadysponowano kolejne trzy zastępy.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Kolejna akcja strażaków na Rycerskiej. Ponownie działają w miejscu, gdzie wczoraj (24 sierpnia) po południu palił się budynek dawnego dworca kolejowego. 

Dzisiaj po południu na Bocianowie ponownie było słychać syreny strażackie. Jak udało nam się dowiedzieć, strażacy ponownie pojechali na ul. Rycerską i znów działają w miejscu, gdzie wczoraj po południu palił się budynek dawnego dworca kolejowego.

Jak się dowiedzieliśmy, na miejsce udały się trzy zastępy strażaków, a powodem akcji było zadymienie w miejscu pożaru. Przypomnijmy, że wczoraj ogień pojawił się najpierw na poddaszu budynku, a następnie objął m.in. dach, który następnie częściowo zawalił się do środka. Ogień był wczoraj widoczny z różnych części miasta.

Obiekt jeszcze wczoraj po akcji gaśniczej był przeszukiwany przez strażaków, nie było w pożarze osób poszkodowanych. Z informacji, jakie wczoraj wieczorem podawał Express Bydgoski wynikało, że jako przyczynę pożaru wskazano zaprószenie ognia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
8 miesięcy temu

Szybki sposób na pozbycie się kłopotu przez dewelopera budującego tam swoje cuda

Robert
Robert
8 miesięcy temu

Ten budynek miał być perełką okolicznego osiedla i ma chyba status zabytku (a na pewno ma szczególne znaczenie w historii miasta). Od lat widzimy jego degradację i to było do przewidzenia. Być może celowo oddano go w ręce losowi, żeby spłonął/zawalił się/zgnił itp. Ale ktoś za ten budynek odpowiada (albo przynajmniej za zabezpieczenie terenu i budynku) i ten ktoś powinien teraz mocno i wzorcowo za to beknąć… Bo teraz dowiemy się, że nie ma już sensu go odbudowywać. To skandal i hańba dla miasta.

Alixa
Alixa
8 miesięcy temu

A bo to pierwszy raz…. I po co były te gadki – odbudujemy, wkomponujemy, a wciąż kończy się tak samo…