Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar budynku dawnego dworca towarowego przy Rycerskiej. Bydgoscy strażacy walczą z ogniem! [ZDJĘCIA]
24.08.2023 | 19:32

Pożar budynku dawnego dworca towarowego przy Rycerskiej. Bydgoscy strażacy walczą z ogniem! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: (1-13) Jakub Soboczyński, (14) - nadesłane, (15-17) - p. Agata / nadesłane

Strażacy walczą z pożarem pustostanu, jaki w czwartkowe (24 sierpnia) popołudnie wybuchł przy ul. Rycerskiej – ogniem objęty jest budynek dawnej kolei.

Wiadomo, że zgłoszenie o pożarze wpłynęło do bydgoskich strażaków tuż po godzinie 18:10, a na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało dziewięć zastępów straży. – Akcja gaśnicza cały czas jest w toku – usłyszeliśmy od dyżurnego ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. Na razie nie ma informacji o tym, by ktokolwiek w tym zdarzeniu ucierpiał.

Ogień widoczny jest z różnych części miasta. Pożar pojawił się na poddaszu budynku, a następnie objął m.in. dach. Portal Bydgoszcz 998 podał chwilę temu, że na miejsce dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej.

Okoliczności pożaru będą ustalane w toku dochodzenia.

[AKTUALIZACJA]
24.08.2023 r., g. 20:35 Jak przekazuje nam st. kpt. Karol Smarz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do strażaków wynikało, że miał miejsce rozwinięty pożar dachu budynku przy ul. Rycerskiej, co zostało potwierdzone po przybyciu pierwszych zastępów. – Ogień objął całą konstrukcję i pokrycie dachu budynku – mówi Smarz i dodaje, że po ponad czterdziestu minutach akcji strażakom udało się opanować sytuację.

W pożarze nie było osób poszkodowanych, strażacy – jak się dowiadujemy – dogaszają budynek. Wiadomo także, że część dachu uległa zawaleniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alixa
Alixa
8 miesięcy temu

Miał być ocalony, w nowe osiedle wkomponowany, i co?…..

Adriana
Adriana
8 miesięcy temu

Chyba ktoś chciał się pozbyć niewygodnego budynku pod kontrolą konserwatora zabytków. Standard, często się takie „wypadki” zdarzają.