Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna antynarkotykowa akcja policji. Mieszkaniec Fordonu zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Dodano: 08.07.2022 | 06:59

Na zdjęciu: 35-latek trzymał w mieszkaniu blisko 400 gramów amfetaminy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców zatrzymali 35-latka z Fordonu, będącego pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Mężczyzna trzymał w mieszkaniu spore ilości amfetaminy.

W ostatnich tygodniach bydgoska policja jest bardzo aktywna w walce z przestępczością narkotykową. Tylko w ostatnich dniach śledczy poinformowali o złapaniu 38-latka z Miedzynia, który hodował 49 krzewów konopi indyjskiej. Mężczyzna został określony jako pseudokibic jednego z bydgoskich klubów sportowych – poza uprawą „zioła”, odpowie on również za… nielegalny pobór prądu.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoska policja zatrzymała hodowcę marihuany. „To pseudokibic jednego z klubów sportowych”


W miniony wtorek (5 lipca) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców zatrzymali kolejnego pseudokibica, powiązanego również z przestępczością narkotykową. Za kraty trafił tym razem mieszkaniec bydgoskiego Fordonu. – Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania. Po przedstawieniu mu powodu wizyty przystąpili do przeszukania mieszkania, korzystając przy tym z pomocy policyjnego psa wyszkolonego do wyszukiwania zabronionych substancji. Chwilę później w zajmowanym przez niego pokoju ujawnili trzy worki foliowe z białym proszkiem o łącznej wadze 376 gramów. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, by w środę, 6 lipca stanąć przed obliczem prokuratora i usłyszeć zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ten po zapoznaniu się z materiałami sprawy poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego i skierował go do sądu. Sędzia po analizie akt przychylił się do wniosku i jeszcze tego samego dnia aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące. Posiadanie znacznej ilości tego rodzaju środków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Fordonie. 22-latka utonęła w gliniance

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments