Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bydgoska policja zatrzymała hodowcę marihuany. „To pseudokibic jednego z klubów sportowych”

Dodano: 04.07.2022 | 12:11

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli łącznie 49 krzewów w różnej fazie wzrostu (od 110 do 173 centymetrów), a także worek foliowy z zawartością suszu roślinnego o wadze niemal 800 gramów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 38-letniego bydgoszczanina, u którego zabezpieczyli 49 krzewów konopi indyjskich oraz ponad pół kilograma suszu roślinnego. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Jak podkreśla kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mieszkaniec bydgoskiego Miedzynia, którego policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali o posiadanie zabronionych substancji.

Wszystko zaczęło się jednak w centrum Bydgoszczy, gdzie policjanci namierzyli podejrzewanego 38-latka, będącego pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Zatrzymali go w momencie, gdy parkował swoje auto. Następnie wraz z nim pojechali do jego miejsca zamieszkania – relacjonuje policjantka.


„Bruski do roboty za trzy tysiące złotych”. Pikieta pracowników MZK na Starym Rynku [ZDJĘCIA, WIDEO]


Jak się okazało, bydgoszczanin w zajmowanych przez siebie lokalach prowadził uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli łącznie 49 krzewów w różnej fazie wzrostu (od 110 do 173 centymetrów), a także worek foliowy z zawartością suszu roślinnego o wadze niemal 800 gramów. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana. Do sprawy zostały również zabezpieczone przedmioty służące 38-latkowi do prowadzenia uprawy.

Ponadto w jednym z lokali policjanci ujawnili nielegalne przyłącze poboru energii. W tej sprawie będzie toczyło się odrębne postępowanie – dodaje kom. Kowalska.

Bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego. Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskiego Miedzynia na trzy miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: „STOP – Zły kierunek”. Nowe tablice przy drogach szybkiego ruchu w regionie [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Bydgoska policja zatrzymała hodowcę marihuany. "To pseudokibic jednego z klubów sportowych"
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wodkateam
Wodkateam
1 rok temu

To nie kibic, to nie pseudo kibic. To czytelnik metropolii bydgoskiej, pomorskiej, expressu.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Ilu przy okazji udało się złapać złodziei, ludzi dokonujących napaści, bądź wykorzystujących ludzką naiwność?

Chwalenie się „sukcesem” z donosu?