Bydgoszcz
8C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 8 • L 8
8C
Czw
4C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
1C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna duża sportowa impreza w naszym kraju. Mecze także w Bydgoszczy
Zawisza_mistrzostwa_U-21-7
16.03.2018 | 12:59

Kolejna duża sportowa impreza w naszym kraju. Mecze także w Bydgoszczy

W grodzie nad Brdą miałaby zagrać jedna z grup.

Na zdjęciu: W ubiegłym roku Bydgoszcz była jednym z gospodarzy młodzieżowych mistrzostw Europy U-21.

Fot. Archiwum

Kolejna duża sportowa impreza w naszym kraju. Jest praktycznie pewne, że finały piłkarskich mistrzostw świata U-20 w 2019 roku zostaną rozegrane w Polsce.

Oficjalna decyzja ma zapaść na kongresie wykonawczym światowej federacji piłkarskiej w Bogocie dzisiaj w nocy polskiego czasu, ale nieoficjalnie wiadomo już, że polska kandydatura zdecydowanie przebiła propozycje rywali, czyli Indii i Peru, które również aspirowały do organizacji tego turnieju.

Nasz kraj zgłosił do organizacji imprezy sześć miast. To Łódź, Lubin, Lublin, Tychy, Gdynia i Bydgoszcz. Cztery ostatnie miasta były organizatorem ubiegłorocznych finałów młodzieżowych mistrzostw Europy U-21. W grodzie nad Brdą odbyły się wówczas trzy mecze grupowe: Portugalia-Serbia, Serbia-Macedonia i Serbia-Hiszpania. I właśnie to ostatnie spotkanie cieszyło się największym zainteresowaniem kibiców. Z trybun stadionu przy ul. Gdańskiej 163 obejrzało go wówczas ponad 12 tysięcy widzów.

– Wstępnie zakładamy, że w naszym regionie odbyłoby się sześć spotkań, w Bydgoszczy swoje mecze rozgrywałaby jedna z grup – mówi Eugeniusz Nowak, prezes K-PZPN. Jak dodaje, na razie nie pojawił się temat organizacji w Bydgoszczy pojedynków w fazie pucharowej.

Powiązane treści