Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 7 • L 6
8C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna duża sportowa impreza w naszym kraju. Mecze także w Bydgoszczy
16.03.2018 | 12:59

Kolejna duża sportowa impreza w naszym kraju. Mecze także w Bydgoszczy

W grodzie nad Brdą miałaby zagrać jedna z grup.

Na zdjęciu: W ubiegłym roku Bydgoszcz była jednym z gospodarzy młodzieżowych mistrzostw Europy U-21.

Fot. Archiwum

Kolejna duża sportowa impreza w naszym kraju. Jest praktycznie pewne, że finały piłkarskich mistrzostw świata U-20 w 2019 roku zostaną rozegrane w Polsce.

Oficjalna decyzja ma zapaść na kongresie wykonawczym światowej federacji piłkarskiej w Bogocie dzisiaj w nocy polskiego czasu, ale nieoficjalnie wiadomo już, że polska kandydatura zdecydowanie przebiła propozycje rywali, czyli Indii i Peru, które również aspirowały do organizacji tego turnieju.

Nasz kraj zgłosił do organizacji imprezy sześć miast. To Łódź, Lubin, Lublin, Tychy, Gdynia i Bydgoszcz. Cztery ostatnie miasta były organizatorem ubiegłorocznych finałów młodzieżowych mistrzostw Europy U-21. W grodzie nad Brdą odbyły się wówczas trzy mecze grupowe: Portugalia-Serbia, Serbia-Macedonia i Serbia-Hiszpania. I właśnie to ostatnie spotkanie cieszyło się największym zainteresowaniem kibiców. Z trybun stadionu przy ul. Gdańskiej 163 obejrzało go wówczas ponad 12 tysięcy widzów.

– Wstępnie zakładamy, że w naszym regionie odbyłoby się sześć spotkań, w Bydgoszczy swoje mecze rozgrywałaby jedna z grup – mówi Eugeniusz Nowak, prezes K-PZPN. Jak dodaje, na razie nie pojawił się temat organizacji w Bydgoszczy pojedynków w fazie pucharowej.


Powiązane treści