Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna inwestycja w parku przemysłowym. Powstanie inkubator przedsiębiorczości

Dodano: 12.01.2021 | 10:42

Na zdjęciu: Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości BPPT.

Fot. UMB

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny ogłosił przetarg na budowę inkubatora przedsiębiorczości. Inwestycja ma pochłonąć około 20 milionów złotych, z czego sporą część powinno pokryć unijne dofinansowanie.

Kolejna inwestycja na terenie BPPT zostanie ulokowana w rejonie ulicy Bydgoskich Przemysłowców – pomiędzy centrum technologicznym i centrum logistycznym Lidla. Obiekt, który ma służyć rozwojowi nowych podmiotów gospodarczych będzie składał się z trzykondygnacyjnej części biurowej oraz hali, podzielonej na ponad 20 boksów. –  W nowej przestrzeni będą odbywać się prace montażowe, składowanie towarów, drobna produkcja z wyłączeniem produkcji spożywczej, szkodliwej oraz uciążliwej. Każdy z boksów przeznaczony jest dla innego użytkownika z możliwością łączenia boksów. Dostęp do hal zaplanowano bezpośrednio od zewnątrz. Każdy boks zostanie wyposażony w niezależną bramę wjazdową i drzwi wejściowe. Zaplanowano wspólny węzeł sanitarny oraz jadalnię dla pracowników – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Kolejna inwestycja w parku przemysłowym. Powstanie inkubator przedsiębiorczości

Zobacz również:

BPPT wchodzi w skład spółki, która wybuduje port multimodalny

W inkubatorze przedsiębiorczości przewiduje się możliwość zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Urzędnicy zapewniają, że budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych, co umożliwi swobodny dostęp na wszystkie kondygnacje. – Budynek biurowy wyposażony zostanie w windę, odpowiednie toalety, nie będzie stopni pomiędzy parkingiem i wejściami do części biurowej i boksów – podkreśla ratusz.

Obecnie BPPT prowadzi przetarg, w którym wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Zgodnie z zapisami postępowania, mają one zakończyć się 1,5 roku po podpisaniu umowy. Inwestycja planowana jest do realizacji w oparciu o środki unijne – jej szacowany koszt to 19 milionów złotych, z czego znaczną część mają pokryć środki unijne. – Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny aplikuje o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rozwój infrastruktury biznesowej – informuje UMB. Poza wykonaniem budynku inkubatora, w ramach projektu planowany jest zakup wyposażenia, oprogramowania oraz sprzętu IT niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania wybudowanej infrastruktury.

– Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny stał się gospodarczym sercem miasta, Metropolii Bydgoszcz i regionu – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. –  Firmy, które zdecydowały się tu zainwestować wciąż poszukują pracowników, tu rozliczają podatki. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dziś, gdy zmagamy się z mniejszymi dochodami spowodowanymi decyzjami rządowymi i skutkami sytuacji pandemicznej. Dlatego cały czas inwestujemy w to miejsce. Tworzymy coraz lepsze warunki do rozwijania swojej działalności właśnie w Bydgoszczy – podkreśla prezydent. Wcześniej na terenie parku przemysłowego powstało centrum demonstracyjne – ma ono zachęcić lokalnych przedsiębiorców do prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Do ich dyspozycji jest blisko sześć tysięcy mkw. powierzchni. W nowych budynkach powstały m.in. laboratoria i warsztaty typu „fab lab”. Mają one umożliwiać realizację własnych projektów i pomysłów firmom, które potrzebują do tego narzędzi, przestrzeni oraz wiedzy technicznej.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments