Bydgoszcz
1C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 2 • L 1
4C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowe centrum demonstracyjne w Parku Przemysłowym oddane do użytku
17.05.2020 | 16:08

Nowe centrum demonstracyjne w Parku Przemysłowym oddane do użytku

Na zdjęciu: Nowe centrum demonstracyjne w BPPT powstało przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców 6a.

Fot. SG

Centrum demonstracyjne z laboratoriami w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym zostało oddane do użytku. Budowa obiektu trwała rok.

Nowe centrum demonstracyjne wraz z halą ma zachęcić lokalnych przedsiębiorców do prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Do ich dyspozycji będzie blisko sześć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W biurowcu centrum demonstracyjnego znajdą się pomieszczenia przeznaczone pod potrzeby różnych użytkowników, które będą podzielone w zależności od potrzeb najemców. Hala będzie obiektem jednokondygnacyjnym o powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych.

W nowych budynkach powstaną między innymi laboratoria i warsztaty typu „fab lab”. Mają one umożliwiać realizację własnych projektów i pomysłów firmom, które potrzebują do tego narzędzi, przestrzeni oraz wiedzy technicznej. Nowa przestrzeń umożliwi też lokowanie tak zwanych żywych laboratoriów, który działania opierają się współpracy różnych podmiotów (np. producentów) z użytkownikami, którzy inspirują proces i mogą stanowić jego siłę napędową. Mogą one służyć m.in. do testowania różnych produktów.

Budowa centrum demonstracyjnego trwała od wiosny ubiegłego roku. Jak informuje urząd miasta, w połowie kwietnia budynek biurowy wraz z halą uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a obecnie trwa przekazywanie infrastruktury najemcom. W budynku są jeszcze dostępne przestrzenie. – Do atutów nowego Centrum Technologicznego zalicza się lokalizację (usytuowanie obiektu w sąsiedztwie głównych tras komunikacyjnych, otoczenie firm produkcyjno-logistycznych), dostępność jednostek przeładunkowych, możliwość łączenia powierzchni oraz parametry techniczne: wysokość użytkową i nośność posadzki – podkreśla ratusz.

Wartość inwestycji to 27,5 mln zł, z czego 6,4 miliona stanowi dofinansowanie unijne. Głównym założeniem projektu jest poprawa warunków dla rozwoju i wzmocnienia konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim poprzez rozwój infrastruktury biznesowej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy.

Warto dodać, że Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny na początku roku otrzymał pozwolenie na budowę przedszkola. Powstanie ono na terenie przy wjeździe do parku od strony ulicy Glinki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści