Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejna klinika neurochirurgii w Bydgoszczy wstrzymała przyjęcia. Powód – zakażenie koronawirusem
01.04.2020 | 19:28

Kolejna klinika neurochirurgii w Bydgoszczy wstrzymała przyjęcia. Powód – zakażenie koronawirusem

Na zdjęciu: Jeden z budynków szpitala wojskowego - widok od strony ulicy Powstańców Warszawy.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Klinika neurochirurgii w bydgoskim szpitalu wojskowym została zamknięta do odwołania – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL. W środę przez kilka godzin niedostępny był również tamtejszy szpitalny oddział ratunkowy.

Jak udało nam się ustalić, obie decyzje zapadły w środę rano i mają związek z epidemią koronawirusa. W przypadku SOR-u chodziło o pacjenta, u którego zachodziło podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, natomiast w przypadku kliniki neurochirurgii – o potwierdzony przypadek choroby COVID-19 u członka personelu. W sprawie sytuacji na tej ostatniej przeprowadzone zostało tzw. dochodzenie epidemiologiczne. W jego konsekwencji Wojskowa Inspekcja Sanitarna podjęła decyzję o zawieszeniu funkcjonowania kliniki do odwołania.

Uzyskanie szczegółów decyzji komendy szpitala wojskowego okazało się w środę zajęciem karkołomnym. Po południu nie udało nam się bowiem skontaktować z władzami szpitala, nikt nie podniósł również słuchawki w informacji szpitala (w okolicach godziny dwunastej nie chciano nam potwierdzić nawet samej decyzji). Po godzinie osiemnastej nie udało nam się także dodzwonić na infolinię dotyczącą spraw związanych z koronawirusem. Automat przekierowywał już wówczas zainteresowanych na ogólnopolską infolinię.

Klinika neurochirurgii szpitala wojskowego to już drugi tego typu oddział w Bydgoszczy, którego działalność została ograniczona w związku z zakażeniami koronawirusem. W miniony piątek pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 miał bowiem jeden z pracowników kliniki neurochirurgii ze szpitala Biziela. Kolejne testy wykazały jego obecność u kolejnych czterech członków personelu. Ostatecznie w niedzielę wstrzymano przyjęcia na oddział.

SOR w szpitalu wojskowym był zamknięty w środę do godziny 14:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
11 miesięcy temu

Czy wiadomo co dalej sie dzieje w Szpitalu Wojskowym? Kiedy beda wyniki badan? Pacjenci ktorzy sa zamknieci na oddziale nic nie wiedza, nikt nie chce im nic powiedziec. Sa po ciezkich operacjach po co maja sie stresowac?? Tak ciezko jest powiedziec co sie dzieje?

Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu

czy coś wiadomo co się dzieje na neurochirurgii?

Powiązane treści