[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kolejna odsłona koncertów nad Kanałem Bydgoskim. Tym razem odbędą się w pięknych ogrodach francuskich

Dodano: 09.07.2021 | 08:15

Na zdjęciu: Kolejna odsłona cyklu koncertów Kanał Kultura odbędzie się w tę niedzielę. W ramach jednego z poprzednich koncertów wystąpił Czesław Mozil.

Fot. Fotopstryk Usługi Fotograficzne

W najbliższą niedzielę, 11 lipca odbędą się kolejne koncerty nad Kanałem Bydgoskim w ramach cyklu Kanał Kultura – tym razem w wyjątkowej scenerii ogrodów francuskich przy Galerii Miedzyń.

Koncerty nad Kanałem Bydgoskim są realizowane przez Radę Osiedla Miedzyń-Prądy w ramach projektu społecznego BBO. Do tej pory mieszkańcy mogli uczestniczyć w trzech imprezach – pierwsza towarzyszyła otwarciu nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego, a dwie kolejne odbyły się na polanie za siedzibą Gwiazdy Bydgoszcz: wystąpili na nich Czesław Mozil, Mikołaj Macioszczyk i liczni goście.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU CZESŁAWA MOZILA NAD KANAŁEM BYDGOSKIM


Kolejne wydarzenia nad Kanałem odbędą się w najbliższą niedzielę, 11 lipca w ogrodach francuskich, przy Galerii Miedzyń (Nakielska 86). Na ich teren będzie można wejść nie tylko od ulicy, ale również od strony kanału i mariny KS Gwiazda. Organizatorzy zaplanowali dwa koncerty – pierwszy, przeznaczony dla dzieci, rozpocznie się o godzinie 12:00. – Będą to szanty w wykonaniu grupy Zejman&Garkumpel. Przewidziano konkursy, zagadki, animacje i upominki dla najmłodszych oraz towarzystwo szczudlarzy z grupy Mimesis Art – informuje zespół Kanału Kultura.

Warto podkreślić, że przed i w trakcie południowego koncertu będzie można zgłosić projekt do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Budżetu Obywatelskiego. W godzinach 11:00-12:30 pracownicy Urzędu Miasta będą pełnić dyżur i pomogą przygotować projekt osiedlowy, społeczny czy ponadosiedlowy. Przypomijmy, że tegoroczna edycja BBO wystartowała 1 czerwca. Do 15 lipca, mieszkańcy za pośrednictwem strony internetowej bydgoszcz.pl/bbo mogą składać swoje pomysły zadań.

Drugi, wieczorny koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Nad Kanałem Bydgoskim zabrzmią przede wszystkim perły muzyki klasycznej, ogniste tanga, znane walce i najpiękniejsze melodie z filmów i musicali takie jak m.in. „Skrzypek na dachu”, „Noce i dnie” czy  Vabank” w wykonaniu Kwartet UNICO z solistami Justyną Gęsicką i Krzysztofem Zimnym. Zespół UNICO to grupa przyjaciół, których muzycznie połączyła Bydgoszcz i pasja do odkrywania i wykonywania utworów najmilszych dla publiczności. Niespotykane połączenie instrumentów (skrzypce, klarnet, fortepian, kontrabas) daje namiastkę brzmienia orkiestry i stwarza nieograniczone możliwości repertuarowe. W skład kwartetu wchodzą Marzena Mazurek (skrzypce), Katarzyna Nowaczewska-Manthey (fortepian), Mateusz Szwankowski (klarnet) i Radosław Manthey (kontrabas).

Soliści – Krzysztof Zimny i Justyna Gęsicka – są także związani z Bydgoszczą. Zimny jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz solistą Opery Nova w Bydgoszczy. Gęsicka także ukończyła bydgoską akademię i ma na swoim koncie występy zarówno w Operze Nova, jak i Filharmonią Pomorską. Od obecnego roku jest nauczycielem akademickim na Wydziale Edukacji Muzycznej, na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prowadząc przedmiot Elementy techniki wokalnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments