Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycje w Białych BłotachAlternatywa dla Szubińskiej już gotowa. To długo wyczekiwana droga! [ZDJĘCIA]
13.09.2023 | 11:08

Alternatywa dla Szubińskiej już gotowa. To długo wyczekiwana droga! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Zakończono rozbudowę ulicy Duńskiej w gm. Białe Błota. Prace rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. To długo wyczekiwana inwestycja, ponieważ może odciążyć ruch na ul. Szubińskiej.

W piątek, 8 września 2023 roku odbył się odbiór techniczny ul. Duńskiej w Białych Błotach. To odcinek łączący Prace rozpoczęto w listopadzie 2022 roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,6 mln zł, z czego połowę stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą prac była firma PROJBUD Drogownictwo Sp. z o.o.

Ulica Duńska prowadzi terenem leśnym od ulicy Chlebowej w okolice ronda turbinowego, gdzie łączy się z wlotem od strony Trzcińca. Właśnie przy okazji budowy ronda w ciągu ul. Szubińskiej została częściowo utwardzona. Teraz asfalt jest już na całej długości drogi.

Inwestycja polegała na budowie ok. 900 metrów drogi. Powstała nawierzchnia jest asfaltowa, a metrowe pobocze wykonano z kruszywa. Zbudowane zostały również zjazdy na posesje i odwodnienie do przydrożnych rowów.

 – Droga w swoim założeniu ma pełnić dla mieszkańców gminy rolę alternatywnego połączenia z Bydgoszczą, pozwalając na częściowe odciążenie głównej ulicy Szubińskiej w obu kierunkach – wyjaśnia urząd gminy.

Szubińska jedną z najbardziej zakorkowanych ulic

Droga wojewódzka nr 223 należy do najbardziej zakorkowanych w województwie. Stanowi główną drogę dojazdową do Bydgoszczy dla mieszkańców Białych Błot, a także kierowców jadących z trasy S5 na przykład z Szubina czy Żnina.

Rondo turbinowe w ciągu drogi wojewódzkiej nr 223 zostało otwarte w 2020 roku. Realizacja inwestycji kosztowała 18,6 mln zł. Większość kosztów pokrył urząd marszałkowski (13,7 mln zł), a resztę dołożyła gmina Białe Błota (4,8 mln zł).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lablabi
lablabi
2 miesięcy temu

Naprawwdę? Alternatywa w postaci drogi donikąd? A właściwie do lasu!Czy ten kto to pisał pofatygował się na miejsce? Przecież to kpina.

Adriana
Adriana
2 miesięcy temu

Trzeba wypróbować ten odcinek. Chyba do S5 trzeba będzie trochę pokręcić po Białych Błotach…

Kolanek szlabanek
Kolanek szlabanek
2 miesięcy temu

Co za ignorant napisał ten tekst, przecież ta droga to jeden wielki bubel zakończona znakiem B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach oraz leśną drogą wysypaną gruzem. Jak można napisać coś takiego” Teraz asfalt jest już na całej długości drogi.” Zapraszam na Białe Błota to piszący się zdziwi dokąd ta droga prowadzi.

Jacek
Jacek
2 miesięcy temu

Przez Białe Błota od dawna powinny iść dwa pasy , pozatym przy gminie Nie potrzebne światła , Tylko przejscie podziemne lub kładka nad drogą , na dwa pasy też miejsce by się znalazło gdyby nie trzy metrowe chodniki . Drogowcy jak nie wiecie jak się buduje drogi przejedźcie się za granicę np Berlin droga na słupach i pod słupami.

Żubry
Żubry
2 miesięcy temu

Droga jest otwarta, ostatnie 100 metrów trzeba przejechać drogą gruntową, utwardzoną kamieniem