Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 4 • L 3
10C
Sob
13C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKolejne ciąże z miejskiego programu in vitro
18.07.2020 | 14:12

Kolejne ciąże z miejskiego programu in vitro

Na zdjęciu: Ratusz informuje o kolejnych ciążach z miejskiego programu in vitro.

Fot. Freeimages

Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro działa w Bydgoszczy od kwietnia 2019 roku. Od początku zakwalifikowało się do niego niemal 120 par. W tym roku urodziły się pierwsze dzieci.

Program skierowany jest do mieszkańców Bydgoszczy. Jego celem, oprócz wsparcia leczenia niepłodności metodą in-vitro, jest także obniżenie kosztów leczenia, zwiększenie dostępu do usług medycznych w tym zakresie i poprawa trendów demograficznych w mieście. Do programu mogą zgłaszać się pary, które spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka. Partnerzy muszą być mieszkańcami Bydgoszczy, a kobiety muszą mieć od 20 do 43 lat.

Chętni, którzy spełniają wymogi programu, mogą zgłaszać się do klinik leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną. Placówki, które zostały wybrane w konkursie na realizatorów programu polityki zdrowotnej to Klinika Zdrówko i Gameta-Szpital.


CZYTAJ TAKŻE: Kolejny etap rozbiórek na Bocianowie. Znika hala dawnego dworca, będą mieszkania [ZDJĘCIA]


Jak podkreśla urząd miasta, od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2019 roku z dofinansowania skorzystało niemal 120 par. W pierwszej połowie tego roku do programu zakwalifikowały się już 44 pary. Dziewiętnastu kobietom udało się zajść w ciążę, a na świat przyszło już przynajmniej czworo dzieci. – Rodzice nie mają obowiązku informowania o narodzinach dziecka, więc dokładnej liczby nie znamy – dodaje biuro prasowe ratusza. Na realizację programu z budżetu miasta przeznaczono 615 tysięcy złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści