[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Kolejny etap rozbiórek na Bocianowie. Znika hala dworca towarowego, będą mieszkania [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.07.2020 | 13:36

Na zdjęciu: Postępująca rozbiórka dawnej hali dworca towarowego widziana z ulicy Zaświat.

Fot. Szymon Fiałkowski

Grupa Moderator przygotowuje się do kolejnego etapu inwestycji w rejonie ulicy Pomorskiej i Rycerskiej. Trwa zapowiadana rozbiórka hali dawnego dworca towarowego – warto jednak zaznaczyć, że frontowy budynek, nazywany „pałacykiem” zostanie zachowany i odrestaurowany. 

O planach inwestycyjnych dotyczących terenu dawnego dworca towarowego zaczęło być głośno pod koniec 2017 roku. Moderator Inwestycje (obecnie Grupa Moderator) poinformował wtedy o zakończeniu scalania gruntów położonych w rejonie osiedla Bocianowo, a następnie złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę hali dawnego dworca, pełniącej funkcję magazynu. Wiosną 2018 roku deweloper przedstawił wstępną koncepcję zagospodarowania terenu, a po ponad roku przygotowań zaprezentował projekt pierwszych pięciu budynków kompleksu o nazwie Industria. Za ich wygląd odpowiedzialna jest bydgoska pracownia Archhouse.

Powstający od kilku miesięcy pierwszy etap Industrii obejmuje budowę budynków na terenie przy ulicy Pomorskiej. W jego ramach ma powstać około 400 lokali w metrażach od 27 do 86 metrów z możliwością ich łączenia. Wyróżnikiem osiedla będą murowane bramy do części wspólnej budynków. Realizacje inwestycji poprzedziły rozbiórki budynków wcześniej znajdujących się w rejonie ulicy Pomorskiej – w tym dawnego obiektu należącego do Famoru [ZOBACZ ZDJĘCIA].

By zrealizować kolejny etap inwestycji, Moderator – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i wnioskiem złożonym trzy lata temu – zlecił rozpoczętą kilka dni temu rozbiórkę hali dawnego dworca towarowego. Przed wyburzeniami posłużyła ona celom artystycznym – nagrywano w niej teledyski, odbył się w niej koncert, a także stworzono scenografię do filmu grupy Czarny Karzeł. Na ścianie od strony ulicy Artyleryjskiej powstało za to graffiti. Przedstawiciele inwestora podkreślali, że hala nie może zostać zachowana ze względu na jej stan techniczny, ale na terenie powstającego osiedla zostaną postawione jej pozostałości. W całości zachowany zostanie natomiast budynek dawnego dworca, znajdujący się przy pętli Rycerska. – Zostanie on odrestaurowany. Mamy już wstępną koncepcje jego wyglądu i zagospodarowania – w parterze będą punkty usługowe, a kondygnacje górne będą przeznaczone na mieszkania – mówił jesienią zeszłego roku prezes Grupy Moderator Adam Gudell. Realizacja całego kompleksu na Bocianowie ma potrwać około ośmiu lat.

Warto dodać, że na zlecenie Grupy Moderator niedawno dokonano wyburzeń kamienic i zabudowań gospodarczych przy ulicy Gdańskiej, na odcinku pomiędzy Chodkiewicza a Kamienną. Obecnie trwa sprzątanie i zabezpieczanie terenu – w mijającym tygodniu od strony ulicy Gdańskiej rozpoczęto montaż tymczasowego ogrodzenia. Wspomniany teren ma także zostać przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową.

ZOBACZ TEŻ:

PRZECZYTAJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments