Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejne dwie żużlowe imprezy w Bydgoszczy. Do kalendarza wraca Kryterium Asów
Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Janusz Kołodziej
11.02.2021 | 07:54

Kolejne dwie żużlowe imprezy w Bydgoszczy. Do kalendarza wraca Kryterium Asów

O zmianach w kalendarzu żużlowym poinformował Polski Związek Motorowy.

Na zdjęciu: W 2020 roku, na stadionie Polonii odbył się m.in. finał Złotego Kasku. W tym roku, planowane są kolejne dwa turnieje.

Fot. Szymon Fiałkowski

Polski Związek Motorowy dokonał w środę (10 lutego) aktualizacji kalendarza imprez żużlowych na 2021 rok. Sezon rozpocznie się pod koniec marca.

Ten sezon żużlowy obfitować będzie w imprezy żużlowe w Bydgoszczy. Już wcześniej poinformowano, że na Sportowej 2 odbędą się ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski (22 kwietnia), finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (3 maja) i Srebrnego Kasku (20.05), a teraz dojdą kolejne dwie imprezy.

Sezon 2021 na żużlowych torach w kraju rozpocznie Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Turniej wraca do kalendarza po blisko dziewięciu latach przerwy. Ostatnią edycję kryterium rozegrano w marcu 2012 r., a zwyciężył wówczas Australijczyk Darcy Ward. Niebawem organizatorzy będą przedstawiać listę startową turnieju. Dzień później odbędą się zaś m.in. memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim i memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie, zaś w Gdańsku odbędzie się mecz Północ – Południe.

Kolejna impreza, której gospodarzem będzie Bydgoszcz to turniej o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. Jego rozegranie zaplanowano na 10 października i to z kolei impreza, która zamknie sezon na żużlowych torach w kraju. Nie jest wykluczone, że na Sportowej 2 odbędzie się także runda z cyklu Tauron SEC. Takie informacje kilka tygodni temu podawał Przegląd Sportowy, ale na razie organizatorzy zmagań nie podali lokalizacji poszczególnych rund tegorocznej rywalizacji o tytuł mistrza Europy. Wiadomo jedynie, że dwie rundy mają się odbyć w naszym kraju, a dwie poza granicami, zaś rywalizacja rozpocznie się 12 czerwca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści