Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne odkrycia w Starym Fordonie. Natrafiono na komorę grobową sprzed naszej ery [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.08.2021 | 13:09

Na zdjęciu: Podczas prac archeologicznych w Starym Fordonie, natrafiono na komorę grobową z okresu ok. 400-500 lat przed naszą erą.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas archeologicznych prac związanych z rewitalizacją rynku w Starym Fordonie, natrafiono na kolejne odnalezione szkielety, ale też na komorę grobową.

Archeolodzy o pierwszych odkryciach ludzkich szczątków poinformowali na początku sierpnia. Wówczas podczas prac ujawniono co najmniej dziewięć szkieletów i kości ludzi, którzy zostali pochowani.

Teraz poinformowano o odkryciu komory grobowej. – Ujawniono komorę grobową z czasów kultury pomorskiej, tj. z okresu ok. 400-500 lat przed naszą erą, związana z ludami zamieszkującymi tutaj dorzecze dolnej Wisły – mówi archeolog Andrzej Retkowski. Jak dodaje, na ten moment natrafiono również na co najmniej dwadzieścia pochówków. – To są pochówki z końca XVI, XVII i XVIII wieku – precyzuje archeolog. Zabezpieczone szczątki zostaną teraz przekazane do badań archeologicznych.

W poniedziałek (16 sierpnia) przeprowadzono także operację przeniesienia znajdującego się na rynku pomnika w stronę kościoła pw. św. Mikołaja.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments