Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKolejne odpady zostawione w lesie. Tym razem tuż obok Bydgoszczy! [ZDJĘCIA]
04.07.2021 | 18:32

Kolejne odpady zostawione w lesie. Tym razem tuż obok Bydgoszczy! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska interweniował w niedzielę w sprawie odpadów pozostawionych w lesie koło Bydgoszczy.

Fot. WIOŚ

Kolejny raz w ciągu ostatnich tygodni straż pożarna, policja i służby ochrony środowiska interweniowały w sprawie odpadów pozostawionych w lesie. Tym razem pojemniki znaleziono tuż obok Bydgoszczy.

O sprawie poinformował serwis Bydgoszcz998. Strażacy interweniowali w lesie, niedaleko ul. Dąbrowa na Glinkach, w niedzielę przed południem. Znaleziono tam pojemniki z oznaczeniem odpadów niebezpiecznych. – Na miejscu zastaliśmy 1000-litrowe pojemniki, w których znajdowały się np. stare farby i lakiery – mówi nam dyżurny bydgoskiej straży pożarnej.

Teren został zabezpieczony, a sprawę przekazano do wyjaśnienia policji i Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska. Przypomnijmy, że po pozostawieniu odpadów w lesie zanieczyszczeniu ulega grunt. Możliwy jest też spływ substancji, na przykład podczas opadów, do wód podziemnych i powierzchniowych, co również potęguje straty w środowisku. Jeśli sprawca nie zostanie ustalony, koszty utylizacji będzie musiał ponieść zarządca lasu.

To kolejne takie zdarzenie w regionie w ostatnich tygodniach. Tydzień temu opisywaliśmy przypadki z m.in. Zamościa, Łochowa, Piecek, Antoniewa, Władysławowa i Buszkowa (k. Żnina).  Tam również nieustaleni do tej pory sprawcy również pozostawiali pojemniki i beczki z odpadami.  Za pomoc w śledztwie wyznaczono nagrodę.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Suweren
Suweren
4 miesięcy temu

Niech ktoś w końcu złapie tą kurwę za rękę na gorącym uczynku. Tfu…..

Powiązane treści