Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne utrudnienia na Osowej Górze. Od wtorku zamknięta będzie ulica Zalew
13.09.2021 | 12:47

Kolejne utrudnienia na Osowej Górze. Od wtorku zamknięta będzie ulica Zalew

Na zdjęciu: Budowa parkingu przy schronisku dla zwierząt oraz ulicy Zalew ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Fot. Szymon Makowski

Od jutra (14 września) mieszkańców Osowej Góry czekają kolejne utrudnienia w ruchu. Zamknięta zostanie ulica Zalew. Zmiany mają związek z budową parkingu przy schronisku dla zwierząt oraz przebudową ulic Zalew, Łowiskowej i Jeziornej.

Zapowiadana od kilkunastu miesięcy nowa koncepcja obsługi komunikacyjnej schroniska położonego przy ulicy Grunwaldzkiej doczekała się realizacji. W sierpniu wydano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, obejmującej budowę parkingu na 17 miejsc przy schronisku oraz utwardzenie ulicy Zalew i fragmentów Łowiskowej i Jeziornej. W ramach zadania powstaną też chodniki oraz nowe zjazdy do pobliskich posesji. Wzdłuż ulicy Zalew wybudowana zostanie także droga rowerowa. – Inwestycja ułatwi dojazd do wielu posesji zlokalizowanych na górnym tarasie Osowej Góry – podkreśla ZDMiKP.


CZYTAJ TAKŻE: Drogowcy kontra rzeczywistość. Bardzo duże utrudnienia na Fordońskiej po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu


Prace budowlane, prowadzone przez bydgoską firmę Betpol, rozpoczną się we wtorek, 14 września. Towarzyszyć im będą zmiany w organizacji ruchu. Jak przekazują drogowcy, zamknięta zostanie ulica Zalew od ulicy Zimorodkowej do ulicy Łowiskowej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Kormoranów oraz Kolbego. – W trakcie prowadzonych robót na ulicach Łowiskowej i Jeziornej pojawią się lokalne zwężenia oraz ograniczenia prędkości do 30km/h. Miejscami ruchem mogą sterować sygnaliści – dodają drogowcy. Prace mają być tak prowadzone, aby zachować dojazd do działek zlokalizowanych w obrębie prowadzonych robót.

Zarząd dróg zapewnia, że „w celu minimalizowania utrudnień” prace skoordynowano z przedłużającą się przebudową ulicy Kolbego. – W ostatnim czasie zlikwidowane zostały tam uciążliwe dla kierowców wahadła. Na jezdni głównej ułożona została już w całości nawierzchnia. Kontynuowane są jeszcze prace przy drogach serwisowych, parkingach, chodnikach, oświetleniu i drogach rowerowych. Prace na tym odcinku zakończą już niebawem – podaje ZDMiKP.

Prace przy przebudowie ulicy Zalew oraz budowa parkingu przy schronisku – przy sprzyjających warunkach pogodowych – mają potrwać do marca przyszłego roku. Koszt zadania to prawie cztery miliony złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benedykt Patryka
Benedykt Patryka
4 miesięcy temu

Takie działania inwestycyjne Panie prezydenckie jako Krajowe Forum Samorządowe zawsze będziemy popierali .Serdecznie dziękujemy w imieniu mieszkańców Osowej Góry .www.kfs.org.pl

Huba
Huba
4 miesięcy temu

Ten remont powinien zostać ukończony przed remontem Kolbego (choćby gdy była remontowana Grunwaldzka), a nie pod jego koniec. Tą koordynacją bym się mimo wszystko nie chwslil

Olek
Olek
4 miesięcy temu

To będzie kolejna inwestycja wykonana po terminie realizacji. Już w artykule jest wskazanie że zostanie zrealizowana przy sprzyjających warunkach pogodowych. Czyli zdmikp już przygotował wymówkę do opowiadania ustami rzecznika, że deszcz, covid itp uniemożliwił wykonanie inwestycji do 31 marca 2022. Ale co tam w końcu remont Kolbego już 75 dni po zaplanowanym zakończeniu !!!

Franciszek
Franciszek
4 miesięcy temu

Wątpię czy przew. R0 0sowa Góra poprze remont ulic. Pewnie Tv3 go zapyta to powie „kolejne utrudnienia”. Jaki przewodniczący takie wypowiedzi.

Powiązane treści