Bydgoszcz
8C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 8 • L 7
7C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
7C
Pt
1C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne utrudnienia na Wałach Jagiellońskich. Budowa buspasa opóźniona
Budowa Buspasa_ Wały Jagiellońskie Bydgoszcz_ JS (16)
16.01.2019 | 10:26

Kolejne utrudnienia na Wałach Jagiellońskich. Budowa buspasa opóźniona

Na zdjęciu: Budowa buspasa trwa od lipca zeszłego roku.

Fot. Jakub Soboczyński

Utrudnienia na Wałach Jagiellońskich potrwają dłużej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w związku z kolejnymi zawiłościami dotyczącymi uzbrojenia podziemnego, realizacja nowego buspasa zanotuje opóźnienie.

Prace związane z budową buspasa na odcinku od Nowego Rynku do Zbożowego Rynku rozpoczęły się w połowie lipca 2018 roku – prowadzi je firma Budimex. Pas przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej będzie miał 300 metrów długości – powstaje on na południowej jezdni Wałów Jagiellońskich. Koszt prac to 3,5 miliona złotych – 2,5 miliona pochodzi z puli środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY BUSPASA NA WAŁACH JAGIELLOŃSKICH


Roboty prowadzone przez Budimex miały zakończyć się na początku tego roku. Zostaną one jednak przedłużone. Powodem są światłowody, które nie zostały uwzględnione w dokumentacji projektowej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, wymagają one przebudowy, co opóźni oddanie buspasa do użytku.

[Wykonawca] obecnie ocenia zakończenie prac na koniec marca – podają drogowcy.

To nie pierwsze problemy związane z realizacją buspasa na Wałach Jagiellońskich. Wcześniej pracownicy Budimexu natrafili na zabytkowe mury, a później na niezinwentaryzowane rury. W związku z tymi odkryciami ZDMiKP podpisał z wykonawcą tzw. protokół konieczności – dokument, w którym zostały opisane wszelkie przeszkody, pojawiające się podczas prowadzenia robót ziemnych. Protokół konieczności uwzględnił też harmonogram przeprowadzenia dodatkowych robót i w konsekwencji – przedłużenie terminu prac.

Opóźnienie oddania buspasa nie zadowoli pieszych, kierowców i osób korzystających z komunikacji publicznej. Przedłuży się bowiem zamknięcie południowej jezdni Wałów Jagiellońskich. Od 11 grudnia ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią północną, co – zwłaszcza w godzinach szczytu – powoduje korki.


Powiązane treści