Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejne wzmocnienie Basketu 25. Amerykanka dołączyła do bydgoskiej drużyny

Dodano: 09.07.2022 | 09:30

Na zdjęciu: Sparkle Taylor jest drugą nową zawodniczką w składzie Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz na sezon 2022/2023.

Fot. mat. prasowy

Mocno przebudowany będzie skład Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz w sezonie 2022/2023. Szósty zespół minionego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet podał właśnie, że jego szeregi wzmocniła druga zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych.

Bydgoski klub konsekwentnie buduje skład na nowy sezon ligowy. Jak na razie ze składu z poprzedniego sezonu pozostała jedynie kapitan drużyny Karina Michałek, a barwy Basketu 25 wzmocniły dwie Amerykanki: Stephanie Kostowicz (ma także polskie korzenie i nie jest wykluczone, że będzie ubiegała się o polski paszport), a teraz ogłoszono, że w Bydgoszczy grać będzie Sparkle Taylor.

27-letnia Taylor do Bydgoszczy przeniosła się z rumuńskiego zespołu Satu Mare, gdzie była kluczową zawodniczką w składzie. Wystarczy spojrzeć na jej ligowe statystyki, a te wyglądają imponująco: w 29 rozegranych meczach, spędzała na parkiecie średnio blisko 30,5 minuty, notowała 24,3 pkt. na mecz i ponad 7 zbiórek. Wcześniej grała w hiszpańskim SPAR Gran Canaria, gdzie jej statystyki wynosiły 18,6 pkt. na mecz i 4,6 zbiórki (średnio na parkiecie spędzała 35 minut). Dodajmy, że w maju występowała także w lidze WNBA w barwach Chicago Sky.

Taylor może występować na pozycjach 1 lub 2. – Jest uzdolnionym strzelcem, świetnie czuje się w szybkim ataku – charakteryzuje nową zawodniczkę trener Basketu 25 Bydgoszcz Piotr Kulpeksza.

Bydgoski klub niebawem ma ogłosić kolejne transfery i roszady w składzie na nowy sezon ligowy.

0 0 votes
Article Rating
Kolejne wzmocnienie Basketu 25. Amerykanka dołączyła do bydgoskiej drużyny
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments