Kolejne zezwolenie na drogę S5. Na początkowy odcinek
Dodano: 22.06.2017 | 14:34Na zdjęciu: Droga S5 rozpocznie się na węźle Nowe Marzy.
Fot. mat. prasowe
Kolejny odcinek drogi S5 może być budowany. W czwartek stosowane zezwolenie wydał wojewoda kujawsko-pomorski.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinka pierwszego drogi ekspresowej S5 na odcinku od węzła Nowe Marzy (bez węzła) do Węzła Dworzysko (z węzłem) o długości około 23,3 km. – Decyzja ZRID dla odcinka 1 drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Dworzysko umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca odcinka 1 będzie mógł też rozpocząć prace, niezwłocznie po przekazaniu placu budowy przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy – informują w urzędzie wojewódzkim.
Wcześniej wojewoda wydał już ZRID-y dla odcinków Aleksandrowo-Tryszczyn (etap I, Maksymilianowo-Tryszczyn), Szubin – Jaroszewo w powiecie żnińskim i nakielskim oraz Jaroszewo – granica województwa wielkopolskiego. Wczoraj stan prac nad drogą S5, a także innymi inwestycjami w województwie przedstawił radnym dyrektor bydgoskiego oddziału Jarosław Gołębiewski. [Czytaj więcej]
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026














