Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaKolejne zmiany na budowie trasy S5. Kierowcy wjadą na nową jezdnię
02.05.2021 | 11:10

Kolejne zmiany na budowie trasy S5. Kierowcy wjadą na nową jezdnię

Na zdjęciu: Zmiany zostaną wprowadzone na odcinku między Zawadą a Niewieścinem.

Fot. GDDKiA

Kierowcy wkrótce wjadą na nową jezdnię powstałą w ramach budowy trasy S5. Zmiany w organizacji ruchu zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Do wprowadzenia zmian dojdzie w środę, 5 maja o godz. 10:00 na odcinku między miejscowościami Niewieścin i Zawada. Polegać one będą na przełożeniu ruchu z dotychczasowej drogi krajowej nr 5 na nowo wybudowaną jezdnię prawą trasy S5. Ruch będzie odbywać się dwukierunkowo po pasach ruchu o szerokości 3,5 m. Przystanki autobusowe zostaną przeniesione o ok. 500 metrów w kierunku Bydgoszczy.

Taka organizacja ruchu będzie funkcjonować do czerwca 2022 roku. – Prosimy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem – mówi rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA Julian Drob. W ostatnią środę podobne zmiany zostały wprowadzone na odcinku między Zbrachlinem a Niewieścinem. 

Obecne zaawansowanie prac na odcinku Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (dawniej Dworzysko-Aleksandrowo) wynosi niespełna 25 proc. Prace na tej części drogi ekspresowej S5 mają zakończyć się w III kwartale 2022 roku. Podobne zapowiedzi dotyczą odcinka Nowe Marzy – Świecie Południe, zaś pod koniec obecnego roku ma zakończyć się budowa odcinka Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści